Noslēdzies skolēnu radošo darbu konkurss „Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi”

11.05.2017.

Eiropas dienā, 9. maijā, muzejā notika īpašs pasākums: konkursa „Cilvēki - Latvijas novadu dārgumi” noslēgums, kurā 21 skolēns iepazīstināja muzeja viesus un darbiniekus ar sava novada “dārgumiem” un saņēma balvu – iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē. Domājot par Latvijas 100-gadi, Izglītības nodaļā radās konkursa ideja - atrast un atklāt plašākai sabiedrībai cilvēkus, kas ar savu dzīvi un darbu ir devuši ieguldījumu Latvijas vēsturē un tagadnē. Skolēnu uzdevums bija atrast vietējos “dārgumus” un, izmantojot dažādus vēstures avotus, sagatavot radošu darbu par šo personību. Konkursam tika iesniegti 104 darbi no 152 skolēniem. Konkursa 1. kārtā katra novada koordinatori izvēlējās 10-15 veiksmīgākos darbus, kuru autorus aicināja sagatavot prezentāciju par savu darbu. Novadu pasākumos Valmierā, Liepājā, Daugavpilī un Jelgavā žūrija izvēlējās interesantākos darbus, kuru autorus aicināja piedalīties noslēguma pasākumā Rīgā. Skolēnu prezentācijas muzejā bija sirsnīgas, īpaši tāpēc, ka daudzi bija izzinājuši savas dzimtas vēsturi un pasākumā piedalījās arī paši darbu varoņi – Latvijas novadu dārgumi. Galveno balvu finālistiem – iespēju apmeklēt EP Briselē nodrošina EP deputāti Sandra Kalniete, Inese Vaidere, Artis Pabriks un Krišjānis Kariņš. Apsveicam konkursa uzvarētājus: No Kurzemes: Elīna Jaunzeme Jēkabs Brāķeris Katrīna Ližbovska Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris No Vidzemes: Ance Pakalne Emīls Ralfs Zagorskis Ilze Glaudiņa Laura Bišofa No Zemgales: Anete Kapteine; Gints Kapteinis No Latgales: Agrita Luīze Kušnire Aleksandra Drozda; Dainis Kļaviņš; Daniels Rožko Ilga Kivleniece; Ērika Trubiņa; Diāna Afanasjeva Juris Antoņevičs; Liene Nitiša; Santa Zariņa Paldies jauniešiem par aktivitāti un jaukajiem brīžiem, paldies novadu koordinatorēm: Kurzemē Inetai Drēžei, Vidzemē Inetai Amoliņai, Latgalē Signitai Gabrānei un Zemgalē Jeļenai Rjazancevai, paldies muzeja darbiniekiem un ziedotājiem un paldies LR Kultūras ministrijai par atbalstu! Konkursu vēlamies turpināt arī jaunajā mācību gadā. Šobrīd noris darbs pie konkursa interneta vietnes papildināšanas, lai ar konkursa darbiem varētu iepazīties ikviens interesents.

Konkursam tika iesniegti 104 darbi no 152 skolēniem.  Konkursa 1. kārtā katra novada koordinatori izvēlējās 10-15 veiksmīgākos darbus, kuru autorus aicināja sagatavot prezentāciju par savu darbu. Novadu pasākumos Valmierā, Liepājā, Daugavpilī un Jelgavā žūrija izvēlējās interesantākos darbus, kuru autorus aicināja piedalīties noslēguma pasākumā Rīgā.

Apsveicam konkursa uzvarētājus:

No Kurzemes:

Elīna Jaunzeme

Jēkabs Brāķeris

Katrīna Ližbovska

Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris

No Vidzemes:

Ance Pakalne

Emīls Ralfs Zagorskis

Ilze Glaudiņa

Laura Bišofa

No Zemgales:

Anete Kapteine; Gints Kapteinis

No Latgales:

Agrita Luīze Kušnire

Aleksandra Drozda; Dainis Kļaviņš; Daniels Rožko

Ilga Kivleniece; Ērika Trubiņa; Diāna Afanasjeva

Juris Antoņevičs; Liene Nitiša; Santa Zariņa

Paldies jauniešiem par aktivitāti un jaukajiem brīžiem, paldies novadu koordinatorēm: Kurzemē Inetai Drēžei, Vidzemē Inetai Amoliņai, Latgalē Signitai Gabrānei un Zemgalē Jeļenai Rjazancevai, paldies muzeja darbiniekiem un ziedotājiem un paldies LR Kultūras ministrijai par atbalstu!