Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Noslēdzies seminārs „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.”

14.11.2014.

 Šī gada 22. oktobrī Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa, īstenojot projektu „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.”, rīkoja semināru, kura laikā skolotājiem un skolēniem bija iespēja padziļināt zināšanas par pretošanos padomju okupācijas varai, Latvijas Tautas fronti un piedalīties nodarbībā par vēstures avotiem un pētījumu veikšanu.Šī gada 22. oktobrī Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa, īstenojot projektu „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.”, rīkoja semināru, kura laikā skolotājiem un skolēniem bija iespēja padziļināt zināšanas par pretošanos padomju okupācijas varai, Latvijas Tautas fronti un piedalīties nodarbībā par vēstures avotiem un pētījumu veikšanu. Semināru apmeklēja vairāk nekā 30 dalībnieku no Liepājas, Valmieras un Daugavpils skolām.

Seminārs sākās ar Dr. hist. Ritvara Jansona lekciju par pretošanās kustībām Latvijā. Dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu ekspozīciju. Daugavpils Universitātes maģistratūras students Vladislavs Ivanovs vadīja nodarbību par tēmu „Kā veikt pētījumu un strādāt ar vēstures avotiem?”. Tālāk sekoja divas interesantas tikšanās ar atmodas laika aktīvistiem – Vides aizsardzības kluba prezidentu Arvīdu Ulmi un kinooperatoru, režisoru Raitu Valteru.

„Manuprāt, vienmēr ir ļoti aizraujoši dzirdēt stāstus par pagātnes notikumiem no cilvēkiem, kuri paši to visu ir piedzīvojuši, jo tas dod iespēju iepazīties ar notikumiem, kā arī to, ko ir domājuši un jutuši cilvēki šajā laikā.” – stāsta Valmieras Valsts ģimnāzijas 10. a klase skolniece Rūta Rasmane.
Semināra noslēgumā skolēni iepazinās ar jauno Latvijas Tautas frontes muzeja ekspozīciju „Atmoda – LTF – neatkarība”. Latvijas Okupācijas Muzeja Izglītības nodaļa sirsnīgi pateicas semināra atbalstītājiem: Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, Latvijas Tautas frontes muzejam, personīgi direktorei Meldrai Usenko un Okupācijas muzeja ziedotājiem. Skolēni ieguva vērtīgu informāciju, lai labāk sagatavotos dalībai Okupācijas muzeja rīkotajā un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstītajā eseju konkursā „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.”.
Skolotāju un skolēnu atsauksmes par semināru

Man bija īpaši interesanti uzzināt par skolēnu piedalīšanos nevardarbīgās pretošanās kustībā. Stāstījums bija saistošs, daudz jaunas informācijas. Rosina pievērsties šīs tēmas izpētei savā novadā. (Špoģu vidusskolas skolotāja Valentīna Ivanova stāsta par Dr. hist. Ritvara Jansona vadīto lekciju „Pretošanās kustības Latvijā”)

Šī lekcija bija ļoti noderīga, jo tā palīdzēs izstrādāt zinātniski pētniecisko darbu. Patika tas, ka lekcijas gaitā tika sniegti dažādi piemēri, kas padarīja šo lekciju interesantāku un saprotamāku. Ļoti noderīgs, manuprāt, ir arī sagatavotais materiāls par to, kā pareizi jāveic intervijas. (Valmieras Valsts ģimnāzijas 10. a klase skolnieces Rūtas Ramanes atziņas par Daugavpils Universitātes maģistratūras studenta Vladislava Ivanova vadīto lekciju „Kā veikt pētījumu un strādāt ar vēstures avotiem?”)

Šis cilvēks mani aizrāva. Bija ļoti interesanti klausīties viņa dzīves pieredzē. Tas bija aizraujoši un aiz pārsteigumu dažu brīdi pavērās mute. Apsveru iespēju intervēt šo cilvēku savai esejai. (Valmieras Valsts ģimnāzijas 10. a klase skolniece Justīnes Niedres iespaidi par tikšanos ar Vides aizsardzības kluba prezidentu Arvīdu Ulmi)

Viens no aizraujošākajiem stāstījumiem. Interesanti uzzināt sīkumus no notikušajiem notikumiem, lietas, kuras nezina visi. Attieksmi pret mūsu tautas mantojumu, no citu cilvēku puses. Cilvēku izjūtas tad un tagad. Ļoti interesants cilvēks, interesantas sarunas. (Liepājas 8. vidusskolas 12. a klases skolnieces Elīnas Dembskas komentārs par tikšanos ar operatoru, režisoru Raitu Valteru)
Ļoti patika, uzskatu, ka ļoti veiksmīgi muzejs pats par sevi ir izveidots un radās vēlme to apmeklēt vēlreiz un parādīt citiem. (Daugavpils Saskaņas pamatskolas 9. a kases skolnieces Sabīne Locikas iespaidi par Latvijas Tautas frontes muzeja apmeklējumu)

Other Posts

18.10.2024.

Atskats lekcijā “Laiks pirms Latvijas valsts: zemes un tautas vēsture”

16.10.2024.

Atskats lekcijā “Mainīgais valstiskums gadsimtu gaitā līdz Latvijas valsts izveidošanai”

16.10.2024.

Vēstule skolotājiem

15.10.2024.

Aicinām darbā Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāju

15.10.2024.

Sveicam Valsts valodas dienā!