Noskaidroti eseju konkursa „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.” uzvarētāji

13.03.2014.

7. martā Daugavpils Valsts ģimnāzijā, 11. martā Liepājas muzejā un 12. martā Kocēnu kultūras namā notika konkursa pasākumi, kuros skolēni prezentēja savus darbus. 7. martā Daugavpils Valsts ģimnāzijā, 11. martā Liepājas muzejā un 12. martā Kocēnu kultūras namā notika konkursa pasākumi, kuros skolēni prezentēja savus darbus. Konkursa uzdevums bija pētīt novadu vēsturi, intervējot cilvēkus un vācot materiālus par savu radinieku un tuvākās apkārtnes iedzīvotāju dzīvi padomju okupācijas laikā, par pretošanos padomju režīmam un neatkarīgas Latvijas idejas uzturēšanu okupācijas apstākļos.

Rūpīgi izvērtējot iesūtītās esejas un noklausoties darbu prezentācijas, priecājamies paziņot uzvarētājus, kas vasaras sākumā piedalīsies konkursa noslēguma pasākumā Rīgā un dosies mācību ekskursijā pa tematiski saistītām vietām Līgatnē, Siguldā un citur.

No Daugavpils: Mārcis Pīnups (Daugavpils Valsts ģimnāzija), Sofija Ivanova (Daugavpils 13. vsk.), Sabīne Locika (Daugavpils Saskaņas pamatskola), Artemijs Sokolovs (Daugavpils Saskaņas pamatskola), Aleksandra Drozda (Daugavpils Krievu vidusskola licejs), Linda Meldera (Daugavpils Valsts ģimnāzija) un Anna Sintija Ivanova (Daugavpils nov. Špoģu vsk.).
No Liepājas: Elvita Gēce (Liepājas Valsts 1. ģimnāzija), Anna-Katrīna Kupše (Liepājas Valsts 1. ģimnāzija), Katrīna Madara Stadgale (J. Čakstes Liepājas 10. vsk.), Rovena Šellija Palkavniece (J. Čakstes Liepājas 10. vsk.), Elīna Dembska (Liepājas 8. vsk.), Anete Lagzdiņa un Elīna Okmane (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vsk.), Anna Stūre (Liepājas Valsts 1. ģimnāzija).
No Valmieras: Alvīne Bruņiniece (Valmieras Valsts ģimnāzija), Kate Salnāja (Valmieras Valsts ģimnāzija), Justīne Niedre (Valmieras Valsts ģimnāzija), Anna Krauja (Valmieras Valsts ģimnāzija), Rūta Ramane (Valmieras Valsts ģimnāzija), Daniela Stoša (Valmieras Valsts ģimnāzija), Malvīne Strakova un Daila Zīriņa (Valmieras Valsts ģimnāzija). Okupācijas Muzejs sirsnīgi pateicas konkursa koordinatorēm Signitai Gabrānei (Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde), Inetai Drēžei (Liepājas Valsts 1. ģimnāzija) un Inetai Amoliņai (Valmieras Valsts ģimnāzija). Aicinām aplūkot arī konkursa pasākumu fotogaleriju.