“Nāve mīt mūsu vidū. Deportācijas uz Rīgu un holokausts vācu okupētajā Latvijā” izstādes atklāšana

01.11.2022.

Latvijas Okupācijas muzejā no 2022. gada 31. oktobra līdz 11. decembrim būs apskatāma ceļojošā izstāde “Nāve mīt mūsu vidū. Deportācijas uz Rīgu un holokausts vācu okupētajā Latvijā”, kuru veidojis Hamburgas Memoriālu un mācību vietu fonds nacistu noziegumu upuru piemiņai (Stiftung Hamburger Gedenkstätten und Lernorte zur Erinnerung an die Opfer der NS-Verbrechen).

Izstādes mērķis ir stāstīt par nacistu okupācijas laika deportācijām uz Rīgu un tur veiktajām slepkavībām, kā arī to, kā šie noziegumi ir atspoguļoti pēc Otrā pasaules kara beigām.
Parādot, gan dažādos dzīves stāstus, gan notikumus, gan atspoguļojot to kā mūsdienās tiek pieminēti holokausta upuri.

Izstādes atklāšanas pasākums bija plaši apmeklēts. Kā savā uzrunā minēja Dr. Marģers Vestermanis šādu izstādi varēja veidot tikai cilvēks, ar ļoti lielu empātiju pret cilvēkiem, tādejādi arī norādot uz veiksmīgo sadarbību ar kuratori Dr. Franziska Jahn.

Solvita Vība, Latvijas Okupācijas muzeja direktore

Christian Heldt, Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijas Republikā

Dr. Franziska Jahn, izstādes kuratore

Iļja Ļenskis, muzeja “Ebreji Latvijā” direktors

Dr. Marģers Vestermanis, vēsturnieks un muzeja “Ebreji Latvijā” dibinātājs. Rīgas geto un Rīgas-Kaizervaldes koncentrācijas nometnes izdzīvojušais.