Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Ziedot Muzejam

Katrs ziedojums ir Muzeja darbības dzinējspēks, kas ļauj Muzejam strādāt un izglītot cilvēkus no visas pasaules.

Esam pateicīgi katram ziedotājam un aizcinām ikvienu ziedot.

Aktualitātes

“Nāve mīt mūsu vidū. Deportācijas uz Rīgu un holokausts vācu okupētajā Latvijā” izstādes atklāšana

01.11.2022.

Latvijas Okupācijas muzejā no 2022. gada 31. oktobra līdz 11. decembrim būs apskatāma ceļojošā izstāde “Nāve mīt mūsu vidū. Deportācijas uz Rīgu un holokausts vācu okupētajā Latvijā”, kuru veidojis Hamburgas Memoriālu un mācību vietu fonds nacistu noziegumu upuru piemiņai (Stiftung Hamburger Gedenkstätten und Lernorte zur Erinnerung an die Opfer der NS-Verbrechen).

Izstādes mērķis ir stāstīt par nacistu okupācijas laika deportācijām uz Rīgu un tur veiktajām slepkavībām, kā arī to, kā šie noziegumi ir atspoguļoti pēc Otrā pasaules kara beigām.
Parādot, gan dažādos dzīves stāstus, gan notikumus, gan atspoguļojot to kā mūsdienās tiek pieminēti holokausta upuri.

Izstādes atklāšanas pasākums bija plaši apmeklēts. Kā savā uzrunā minēja Dr. Marģers Vestermanis šādu izstādi varēja veidot tikai cilvēks, ar ļoti lielu empātiju pret cilvēkiem, tādejādi arī norādot uz veiksmīgo sadarbību ar kuratori Dr. Franziska Jahn.

Solvita Vība, Latvijas Okupācijas muzeja direktore

Christian Heldt, Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijas Republikā

Dr. Franziska Jahn, izstādes kuratore

Iļja Ļenskis, muzeja “Ebreji Latvijā” direktors

Dr. Marģers Vestermanis, vēsturnieks un muzeja “Ebreji Latvijā” dibinātājs. Rīgas geto un Rīgas-Kaizervaldes koncentrācijas nometnes izdzīvojušais.

Other Posts

05.03.2026.

Aicinājums uz deportēto piemiņai veltītu pasākumu “Sieviete. Pieci stāsti par” Jelgavā

03.03.2026.

Tematiskā izstāde “Aizliegtais vārds”

03.03.2026.

Aicinām darbā Sociālo mediju speciālistu

02.03.2026.

Muzeju apmeklē Amerikas Savienoto Valstu vēstniece

26.02.2026.

Par latviešu valodu pirmoreiz Anglijas Lingvistu kolektīva konferencē