N.Ikstenas romāna “Mātes piens” lasījums vieglajā valodā Latvijas Okupācijas muzejā

28.05.2024.

Šodien, 28. maijā, ir Starptautiskā vieglās valodas diena. Stāstot par informācijas pieejamības jautājumiem un popularizējot vieglo valodu kā vienu no informācijas nodrošināšanas rīkiem, jau vairākus gadus maijā tiek atzīmēts vieglās valodas mēnesis. Viens no vieglās valodas popularizēšanas pasākumiem ir daiļliteratūras lasījumi vieglajā valodā, iesaistot vieglās valodas mērķauditoriju.
Šogad pasākumā iesaistās arī Latvijas Okupācijas muzejs, atvēlot telpas vieglās valodas lasījumam.
Šodien muzeja konferenču zālē klātesošos sveica direktore S.Vība. Klausījāmies N.Ikstenas romāna “Mātes piens” adaptācijas fragmentus vieglajā valodā pasākuma organizatores, biedrības “Vieglās valodas aģentūra” valdes priekšsēdētājas I.Meļņikas izpildījumā, noskatījāmies režisores I.Kolmanes laipni piedāvātos fragmentus no filmas “Mātes piens”, kas uzņemta pēc romāna motīviem, un skatījāmies muzeja Izglītības nodaļas vadītājas  I.Roles stāstījumu par vēsturi — arī vieglajā valodā.

Pēc lasījuma noritēja diskusija literātiem, izdevējiem un citiem kultūras jomas pārstāvjiem par vieglo valodu kultūrā. Diskusiju vadīja Gunta Anča, biedrības “Sustento” valdes priekšsēdētāja.