Muzeju nakts 2023 Latvijas Okupācijas muzejā un Stūra mājā

09.05.2023.

Sestdien, 13. maijā jau 19. reizi Rīgā norisināsies starptautiskā akcija – Muzeju nakts. Arī šogad Muzeju naktī Latvijas Okupācijas muzejs vērs durvis visiem muzeju draugiem un interesentiem, sniedzot iespēju iepazīties ar pamatekspozīciju Latvijas Okupācijas muzejā Vecrīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1 un ekspozīciju Stūra mājā, Brīvības ielā 61.

Latvijas Okupācijas muzeja ēkā Vecrīgā (Latviešu strēlnieku laukumā 1) norisināsies aktivitāšu cikls "Manas ģimenes stāsts – svešo varai spītējot”, kur vakara gaitā apmeklētāji tiks aicināti piedalīties interaktīvā ģimenes stāstu radīšanā un gida pavadībā iepazīt Muzeja ekspozīciju. Ekskursijas notiks plkst. 18.00 un 19.00, pieteikties tām ir iespējams, aizpildot anketu https://ej.uz/OkupacijasMuzejsMuzejuNakts2023. No plkst. 18.00 līdz plkst. 21.00 apmeklētājem būs iespēja tikties ar Muzeja vēsturniekiem un apmeklēt grāmatu galdu. “Muzeju nakts” Latvijas Okupācijas muzejā norisināsies no plkst. 18.00 līdz plkst. 00.00 (ieeja līdz 23.30). Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Latvijas Okupācijas muzeja izstādē “Čekas vēsture Latvijā” jeb Stūra mājā, Brīvības ielā 61 šajā naktī būs iespēja izstaigāt Stūra mājas gaiteņus gida pavadībā, ekskursijām iepriekš piesakoties un izņemot bezmaksas ielūgumus bezrindas.lv. Tāpat ikviens interesents varēs apskatīt pamatekspozīcijas daļu “Čekas vēsture Latvijā” un izstādi “Rožu iela” bez maksas.
Atgādinām, ka, rūpējoties par ekspozīcijas drošību, Muzeju nakts laikā apmeklētāju plūsma tiks ierobežota.

Informācija Facebook.com

Par muzeju nakti: 2023. gadā vērienīgā Eiropas akcija “Muzeju nakts” Latvijā notiks jau 19. reizi, aicinot ieskatīties visdažādāko muzeju darbības norisēs. “Muzeju nakti” tradicionāli kuplinās arī vairāki desmiti citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās aktivitātes. Festivāla organizētāji iesaka savlaicīgi iepazīties ar plašo piedāvājumu un izplānot katram savu “Muzeju nakts” maršrutu. Akcijas pasākumu programma ir apkopota interneta portālā https://latvia.icom.museum.lv/muzeju-nakts/programma/.

Kopš 2005. gada akcija “Muzeju nakts” notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs. Festivāla iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras ministrija. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara plkst. 19.00 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Akciju “Muzeju nakts” Latvijā organizē Latvija Republikas Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju.