Muzeju nakti Latvijas Okupācijas muzejā apmeklēja 2260 apmeklēji

13.05.2023.

Šogad starptautiskā muzeju akcija "Muzeju nakts" 2023 ir aizvadīta, dodot iespēju rekordlielam apmeklētāju skaitam bez maksas apskatīt Latvijas Okupācijas muzeja jauno ekspozīciju. Kopā šogad Latvijas Okupācijas muzeju apmeklēja 2260 lielu un mazu apmeklētāju, savukārt izstādi "Čekas vēsture Latvijā" jeb Stūra māju apmeklēja 2100 apmeklētāju.

Šogad vērienīgā Eiropas akcija “Muzeju nakts” Latvijā notika jau 19. reizi, aicinot viesus iegriezties lielos un mazos muzejos it visur. “Muzeju nakti” tradicionāli kuplināja arī vairāki desmiti citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās aktivitātes. Kopš 2005. gada akcija “Muzeju nakts” notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs. Festivāla iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras ministrija. Informācija par akciju Eiropas muzejos ir atrodama vietnē www.nuitdesmusees.culture.fr . Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara plkst. 19.00 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas. Akciju “Muzeju nakts” Latvijā organizē Latvija Republikas Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju.