Muzejs uzsācis projektu par Latvijas ebreju kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu

01.07.2024.

2024. gadā “Latvijas Okupācijas muzeja biedrības” pārvaldībā esošais Latvijas Okupācijas muzejs ir uzsācis projektu “Latvijas Okupācijas muzeja darbība 2024-2025”. Projekta “Latvijas Okupācijas muzeja darbība 2024-2025” īstenošanai tiek izmantoti Latvijas ebreju kopienas restitūcijas fonda saskaņā ar likumu “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai” piešķirtie finanšu līdzekļi”.

Projekta darbības veido Ebreju meitenes Hannas (Annas) Blohas dienasgrāmatas restaurācija, pastāvīgās ekspozīcijas “Latvija Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas okupāciju varā 1939–1991” pilnveidošana (informatīvi, mākslinieciski, saturiski) un ekspozīcijas izdales materiālu izveide.

Uzsāktā projekta mērķis ir nodrošināt Latvijas ebreju kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, kā arī Latvijas ebreju kopienas un holokausta vēstures Latvijas teritorijā pētniecību un tās rezultātu popularizēšanu sabiedrībā. Projektā minētās aktivitātes – dienasgrāmatas restaurācija, ekspozīcijas papildināšana un ekspozīcijas izdales materiālu izveide – ļaus Latvijas Okupācijas muzejam sasniegt projektā noteiktos mērķus, nodrošinot Muzeja viesus, Latvijas sabiedrību un tūristus ar kvalitatīviem un zinātniski pamatotiem materiāliem par Latvijas ebreju kultūrvēsturisko mantojumu 20. gadsimtā.

Projekta īstenošanas termiņš: 2024. gada 1. jūlijs - 2026. gada 31. decembris.

Attēls: Ebreju meitenes Hannas (Annas) Blohas dienasgrāmatas fragments. Latvijas Okupācijas muzeja krājums