Muzejs īstenojis Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu

07.12.2023.

No 2023. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim Muzejā tika realizēts projekts “Latvijas Okupācijas muzeja darbība 2023”. Projekta mērķis ir mazināt Latvijas Okupācijas muzeja biedrības pārvaldībā esošā Latvijas Okupācijas muzeja darbībā Covid-19 pandēmijas un energoresursu cenu pieauguma izraisītās sekas, kā arī veicināt muzeja profesionālo kapacitāti un izaugsmi, stimulējot kultūras pakalpojumu pieejamību, kultūrvides aktivizēšanos un ekonomisko attīstību. Projekts tika īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), REACT-EU finansējuma pandēmijas krīzes seku mazināšanai un Valsts budžeta finansējumu.

Galvenās projekta darbības veidoja nevalstiskās kultūras organizācijas “Latvijas Okupācijas muzeja biedrība” pārvaldībā esošā Latvijas Okupācijas muzeja telpu uzturēšana un muzeja darbinieku dalība starptautiskās sadarbības veicināšanas pasākumos, kā arī ārvalstu ekspertu dalība Latvijas Okupācijas muzeja starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Dzīve okupācijas apstākļos: konceptuālas pieejas kolaborācijas un pretošanās izpausmēm”.

Projektā plānotās darbības palīdzēja atjaunot un stiprināt muzeja starptautisko sadarbību un iespēju Latvijas kultūras telpu bagātināt ar starptautiski atzītu kultūras profesionāļu vizītēm Rīgā un muzeja darbinieku vizītēm dažādos pasākumos un organizācijās ārpus Latvijas. Projekts ir palīdzējis nodrošināt Latvijas Okupācijas muzeja misijas realizāciju.

Projekts realizēts Centrālās finanšu un līgumu aģentūras darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Pasākumi Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai” 13.1.4.specifiskā atbalsta mērķa “Atveseļošanas pasākumi kultūras jomā” projektu atlases kārtas “Atbalsts profesionālām nevalstiskām kultūras nozares organizācijām” ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas ir 102 480.98 EUR, no kā ERAF finansējums ir 81 590.21 EUR, bet valsts budžeta 20 890.77 EUR.
Projekta īstenošanas termiņš: 01.01.2023. – 31.12.2023.
Projekta numurs: Nr. 13.1.4.0/23/I/011

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai