Muzejā viesojas augsts Japānas valstsvīrs

17.07.2014.

Japānas parlamenta augšpalātas prezidents V.E. Masaaki Jamadzaki (Masaaki Yamazaki) apskatīja muzeja ekspozīciju un noklausijās Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēža Valtera Nollendorfa vadīto ekskursiju. Augstajam viesim tika parādīti muzeja krājumā esošie priekšmeti, kas liecina par Latvijas un Japānas ļaužu kopīgajiem likteņiem pēckara filtrācijas nometēs Padomju Savienībā. Muzeja krājumā ir brilles ar briļļu maku, ko Alberts Ante 1946.gadā filtrācijas nometnē Amūras apgabalā pret maizi iemainīja no japāņu karagūstekņa. Uz briļļu maka lasāms vārds Yoshio Shoda. Tāpat muzeja krājumā ir arī dzejolis, ko A. Antem dāvinājis japāņu karagūsteknis Ozare Arumi 1946. gada septembrī.