Muzeja vēsturniece Lelde Neimane piedalās starptautiskā seminārā par Staļinisma represijām Baltijas valstīs

20.09.2012.

Staļinisma represijām Baltijas valstīs veltītajā seminārā piedalījās Igaunijas, Latvijas un Kanādas vēsturnieki. Semināru rīkoja Igauņu studiju centrs Toronto (VEMU). Okupācijas muzeja Audiovizuālo materiālu krājuma glabātāja Lelde Neimane dalījās pieredzē par videoliecību vākšanu un krājuma saglabāšanu.

Tās pašas dienas vakarā Tartu koledžā Toronto notika Okupācijas muzeja dokumentālās filmas „1949. gada 25. marta deportācija Latvijā. Prom no mājām.” seanss.

Okupācijas muzeja krājumā glabājas vairāk kā 2100 videoliecības. Minētā kolekcija ir lielākā šāda veida krātuve Eiropā, kurā savāktas vienkopus divu totalitāro režīmu apsūdzības - videoliecības.

Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”