Muzeja pārstāve ASV Irēne Lazda saņem augstāko Latvijas valsts apbalvojumu

28.10.2022.

Irēne Lazda

2022. gada 17. oktobrī  Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā lēma apbalvot Irēni Lazdu ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku.
Viskonsīnas universitātes profesore Irēne Lazda ir Latvijas Okupācijas muzeja atbalsta grupas ASV priekšsēde, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības biedre, ilggadēja muzeja atbalstītāja un ziedotāja.
Irēne Lazda piedzima Latvijā, Otrā pasaules kara laikā devās bēgļu gaitās. Viņa ir valodniece, ilgus gadus Viskonsīnas universitātē studentiem mācījusi vācu valodu un iepazīstinājusi ar Eiropas literatūru. Kopā ar dzīvesbiedru, Latvijas Okupācijas muzeja idejas autoru Pauli Lazdu, Irēne Lazda ir viena no Muzeja dibinātājiem.

Šo pašu svētāko
Tu neaizmirsti:
vai celies debesīs,
vai jūras dzīlēs nirsti,

vai draugu pulkā
dali savu prieku,
vai viens pats satiecies
ar pretinieku -
Tu esi Latvija!
               /Ojārs Vācietis/

Vissirsnīgākie sveicieni Muzeja saimes vārdā, saņemot mūsu Valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni!

Esam pateicīgi un reizē lepni par visiem mums doto iespēju būt Jūsu patriotiskajam, nesavtīgajam un neatlaidīgajam darbam līdzās. Jūsu stāja ir paraugs cilvēka gribas stingrībai, mērķu īstenošanas pacietībai un augstai emocionālai inteliģencei. Jūsu devums Latvijai pierāda vienkāršu patiesību – viens cilvēks var izdarīt ļoti daudz!

Patiesā sirsnībā Muzeja saimes vārdā
Solvita Vība

Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšana notiks Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. gadadienā, 18. novembrī, plkst. 15.30 Rīgas pilī. Ceremonija tiešraidē tiks translēta Latvijas Televīzijas 1. kanālā.