Muzeja Izglītības nodaļa rīko pilsētas orientēšanās sacensības jauniešiem „Kas ir ko kā bijis”

01.11.2014.

Patriotiskās noskaņās valsts svētkus gaidot, Latvijas Okupācijas muzejs organizē pilsētas orientēšanās sacensības jauniešiem. Sacensību „starts” paredzēts 15. novembrī pulksten 15.00 pie Latvijas Okupācijas muzeja Latviešu strēlnieku laukumā 1. Pasākuma laikā jauniešu komandas dosies Rīgas ielās, mēģinot atrast sešas vēsturiski svarīgas vietas, vadoties pēc fotogrāfijām un vēsturisku notikumu aprakstiem.

Pasākuma mērķis ir atraktīvā un saistošā veidā jauniešos raisīt interesi par Latvijas vēsturi un kultūru. Sacensību laikā komandas apmeklēs dažādus īpaši izvēlētus objektus, kas sevī glabā Latviešu tautai svarīgus notikumus un stāstus par tiem. Objektu atrašanai, kā arī uzdevumu izpildīšanai, komandas drīkstēs uzdot jautājumus un jautātnorādes arī pretimnācējiem, tādā veidā šajā pasākumā iesaistot arī pilsētas iedzīvotājus un viesus. Sacensību noslēgumā paredzēta arī īpaša veiklāko un erudītāko komandu apbalvošana, kā arī iespēja patīkami pavadīt vakaru folkklubā Ala pagrabs.

Komandu 4-5 cilvēku sastāvā iespējams pieteikt līdz 12. novembrim sūtot e-pastu uz adresi kasirkokabijis@gmail.com. E-pastā ir jānorāda dalībnieku vārds uzvārds, kā arī komandas nosaukums.