Muzeja grāmata arī krievu valodā

20.10.2013.

Latvijas Okupācijas muzejs ar Rīgas domes finansiālo atbalstu ir izdevis muzeja grāmatas tulkojumu krievu valodā. Grāmatas nosaukums ir „ЛАТВИЯ ПОД ВЛАСТЬЮ СОВЕТСКОГО СОЮЗА И НАЦИОНАЛ - СОЦИАЛИСТИЧЕСКОЙ ГЕРМАНИИ 1940-1991.” Tajā, balstoties uz muzeja krājuma priekšmetu un dokumentu ilustrācijām un krājuma fotogrāfijām, lielā mērā ir atspoguļots muzeja saturs. Grāmata ir nopērkama muzeja veikalā, bet tās elektroniskā versija lejuplādējama muzeja mājaslapā.

"Viens no mūsu pamatprincipiem bija un vēl ar vien ir pārliecība, ka muzejā sniegtā informācija par vēstures notikumiem ir svarīgāka par valodas ierobežojumiem. Tādēļ jau pirmo, toreiz pavisam nelielo izstādi atklājot, muzejs rūpējās par to, lai teksti būtu ne tikai latviešu valodā, bet arī vairākās svešvalodās. Tā esam turpinājuši strādāt, tā nākotnē vēlamies turpināt", muzeja grāmatas tulkojumu nozīmi raksturoja direktore Gundega Michele. "Esam sevišķi pateicīgi Rīgas domes finansiālajam atbalstam, kas deva iespēju sagatavot muzeja grāmatas tulkojumu krievu valodā. Sākotnēji tulkojums bija pieejams tikai internetā, līdz ieguvām papildus atbalstu, lai rokās varam turēt īstu skaistu grāmatu," pauda direktore.