Muzeja direktors tiekas ar Austrālijas latviešiem

18.03.2016.

19. martā Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels viesojās Latviešu namā Melburnā un stāstīja gan par muzeju, gan par „Stūra māju“.

Par spīti tam, ka šajā nedēļas nogalē Melburnā un ārpus Melburnas notika dažādi latviešu sarīkojumi, kuri pulcēja dalībniekus no visas Austrālijas, labs skaits, apmēram, 60 interesentu bija atnākuši. Stundu garam referātam sekoja diskusijas, kurās klātesošie izteica neizpratni par aizkavējumiem muzeja rekonstrukcijas un piebūves projektam. Pēc īsa pārtraukuma izrādīja Okupācijas muzeja gatavoto filmu „Zedelgema“, par kara gūstekņu nometni Beļģijā, kur pēc kara bija ieslodzīti 11 727 latviešu karavīri un kur tika dibināta Daugavas Vanagu organizācija. Sarīkojumā klāt bija divi bijušie Zedelgemas kara gūstekņi, un vēl pāris bijušo gūstekņu atraitnes. Muzeja direktors pasniedza Zedelgemas filmas DVD Melburnas Latviešu nama kooperatīva priekšsēdētājam Kārlim Kasparsonam, kā arī abiem zedelgemiešiem. Sarīkojuma rīkotājai Anitai Andersonai muzeja direktors pasniedza muzeja piemiņas monētas, kurām klāt ir apraksti par priekšmetiem muzeja krājumā.

12. martā muzeja direktors viesojās Daugavas Vanagu mītnē Adelaidē un stāstīja gan par muzeju, gan par „Stūra māju“. Atnākušo interesentu skaits bija neparasti liels. Stundu garajam referātam sekoja spraigas diskusijas, kurās klātesošie apliecināja atbalstu muzejam, prasot kā var palīdzēt pārvarēt patreizējos traucējumus muzeja darbam. Arī šajā sarīkojumā izrādīja filmu „Zedelgema“. Sarīkojumā klāt bija bijušais Zedelgemas kara gūsteknis un viens no DV dibinātājiem Artūrs Berķis, kuram muzeja direktors pasniedza filmas DVD. Adelaides DV nodaļas vadītājai Guntai Rudzītei muzeja direktors pasniedza muzeja grāmatu par okupācijas vēsturi, kā arī filmas DVD.