Muzejā aizvadīts skolotāju profesionālās pilnveides kursu cikls “Latvijas Okupācijas muzeja stāsts: vēsture un mūsdienas”

07.11.2023.

Pēc Latvijas Okupācijas muzeja jaunās un interaktīvās ekspozīcijas atklāšanas 2022. gada jūnijā, Izglītības nodaļai sākās darbs pie jauna, ekspozīcijai atbilstoša izglītojoša satura veidošanas, tostarp tika sagatavota skolotāju profesionālās kompetences pilnveides kursu programma “Latvijas Okupācijas muzeja stāsts: vēsture un mūsdienas”. Kursu mērķis bija iepazīstināt dalībniekus ar muzeja jauno ekspozīciju un izstādēm, kā arī palīdzēt izprast ar Latvijas okupāciju tēmu saistītus jautājumus, akcentējot to aktualitāti mūsdienu pasaules politisko notikumu kontekstā. Kursu programmu īstenojām četros semināros, kuros piedalījās aptuveni 80 skolotāji no visas Latvijas, kā arī muzeja darbinieki.

Dizaina biroja H2E vadošās dizaineres Ingūnas Eleres lekcija bija veltīta dizaina lomai vēstures notikumu atspoguļošanā, veidojot gan mūsu, gan arī citu muzeju ekspozīcijas un izstādes.

Ar muzeja pamatekspozīciju iepazīstināja Ekspozīcijas nodaļas vadītāja Aija Ventaskraste un Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role.

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākā eksperta Tomasa Pildegoviča lekcija “Vēstures naratīvi kā Kremļa propagandas ieroči” izraisīja patiesi lielu interesi un diskusijas.

Psiholoģe Dace Beināre lekcijā “Bērni kā traumatisku notikumu dalībnieki vēsturē un mūsdienās” runāja par to, kā palīdzēt un komunicēt ar bērniem, kas pārdzīvojuši psihoemocionālās traumas.

Ekspozīcijas nodaļas vadītāja Aija Ventaskraste iepazīstināja skolotājus ar izstādi “Nacionālā svētnīca”.

Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role iepazīstināja skolotājus ar ekspozīcijas saturu un elementiem, kas izmantoti skolēnu nodarbībās, kā arī ar Izglītības nodaļas aktualitātēm un piedāvājumu.

Kursu programmā viena no daļām bija mainīgās izstādes - “ASV drošs patvērums laikā, kad dzimtene okupēta 1941 – 1990”, “Pieminot Gunāru Astru (1931–1988) – brīvības cīnītāju” un “Nacionālā svētnīca”.

Kursu dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu apliecības A (8 stundas).

Šādu kursu organizēšana un tikšanās ar skolotājiem sniedz gandarījumu, jo skolotāju sirsnīgie PALDIES dod spēku un ticību, ka mūsu darbs ir vajadzīgs un novērtēts.
Pēc kursiem skolotāji izvērtēja kursu saturu un organizāciju. Dažas no atziņām:

• Paldies par vērtīgo dienu, informāciju. Gaidu arī turpmāk tikpat vērtīgus un lietpratīgus seminārus. PALDIES!
  • Liels paldies, regulāri apmeklēju jūsu organizētos kursus, prieks, ka tādi notiek, tik jēgpilni un noderīgi mums!
  • Kā vienmēr - viss pārdomāti. Paldies par dizaina stāstu. Iedvesmojoša diena. Pozitīva atmosfēra. Pateicoties muzeja aktivitātēm, veidoju arī savas stundas, iedvesmojoties no muzeja pieredzes.
  • Turpināt būt aktīvam muzejam ar izcilo muzejpedagoğiju.
  • Kompetenta un patīkama ļoti skumja materiāla prezentācija. Lektoru draudzīgums, sirsnīgā un draudzīgā atmosfēra. Ļoti laba ekspozīcija ar ticību un cerību! Paldies organizatoriem!
  • Paldies, lai jūsu komandai pietiek iedvesmas un līdzekļu īstenot nākošos projektus!
  • Paldies par jūsu neatlaidību, pašattīstību, mūsdienīgumu.
  • Ilgi nebiju bijusi tik daudzveidīgos kursos, kur ir daudzveidīga informācija. Ļoti patika, ka uzaicinājāt dažādu nozaru ļoti zinošus pārstāvjus. Galvenais, ka noderīgs saturs un daudz palīdzēs turpmākajam darbam!
  • Noteikti pievienošos nākamajiem kursiem par pretošanos. Paldies Jums!