Liels paldies! Bija vērts! Novērtēju, ka tika ievērots plāns, laika grafiks. Lieliski eksperti. Pozitīva gaisotne.
Paldies par lieliski organizētiem kursiem! Superīgi, ka bija arī autentiskums, apskatot telpas Zinātņu akadēmijā!
Paldies par jauno kursa tematu. Ļoti labi izvēlēti pasniedzēji un saturs. Ar kursu kolēģiem jau pārrunājām, ka laba temata izvēle un labi lektori.
Paldies muzeja izglītības komandai par darbu! Gaidīšu ar nepacietību nākošo piedāvājumu!
Šīs ir dažas no atsauksmēm pēc trešdien, 23. oktobrī, notikušajiem pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursiem. Programmu “Regulēts radošums: kultūra Padomju Latvijā” izstrādāja un kursus vadīja Muzeja Izglītības nodaļa. Kursos piedalījās 34 skolotāji un Muzeja gidi, visas dienas garumā apmeklējot dažādas lekcijas un piedaloties izglītojošā ekskursijā Zinātņu akadēmijas ēkā.
Māksliniece Sandra Krastiņa runāja par mākslu “viņpus dzelzs priekškara” un mākslinieku spēju radīt totalitāra režīma apstākļos, parādot dažādus mākslas darbus no tā laika.
Valodnieks Andrejs Veisbergs analizēja padomju cenzūru Rietumu literatūras tulkojumos un ar konkrētiem piemēriem parādīja, kā darbi tika piemēroti padomju lasītājam, lai tie būtu ideoloģijai atbilstoši.
Vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs vadīja aizraujošu ekskursiju Latvijas Zinātņu akadēmijas augstceltnē – staļinisma arhitektūras paraugā. Skolotāji uzzināja par ēkas būvēšanas un iekārtošanas procesu un arhitektūras ideoloģisko saturu un lomu padomju okupācijas gados. Pateicamies Latvijas Zinātņu akadēmijas darbiniekiem par mūsu grupas uzņemšanu un lektora stāstījuma papildināšanu!
Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role iepazīstināja skolotājus ar Muzeja piedāvājumu skolām, īpaši detalizēti apskatot jauno muzejpedagoģisko nodarbību “Klusēt nedrīkst domāt” par kultūru un mākslu padomju okupācijas apstākļos.
Pētnieks Indulis Zālīte stāstīja par Valsts drošības komitejas veikto “profilaksi” - vienu no represīvās sistēmas sastāvdaļām un pretizlūkošanā izmantotajām šķietami maigākajām metodēm, parādot konkrētus piemērus, kā tika ietekmēti kultūras darbinieki – žurnālisti, rakstnieki, mākslinieki, lai panāktu viņu iekļaušanos padomju varas noteiktajos rāmjos.
Dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas apliecības (8 h), kā arī dāvanas no muzeja – izdevumus “Mākslinieks Kurts Fridrihsons un franču grupa” un “Latvija komunistiskās Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas varā 1940-1991” .
Nākamreiz kursi plānoti pavasara brīvlaika nedēļā. Ja vēlaties saņemt Muzeja Izglītības nodaļas piedāvājumu pirmie, tad piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā: ej.uz/IN-jaunumi
Pasākumu finansiāli atbalstīja Rīgas Dome. Par saturu atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.