Molotova - Ribentropa pakta 75. gadadienai veltīta konference

26.08.2014.

Šā gada 23. augustā Rīgā atzīmēja XX gadsimta totalitāro režīmu upuru piemiņas dienu. Eiropas valstu tieslietu ministri, vēsturnieki un sabiedriskie darbinieki pulcējās konferencē „Molotova - Ribentropa pakts 75: atskaņas mūsdienās”. Vakarā tika aizdegtas sveces pie tēlnieka Gļeba Panteļejeva pieminekļa čekas upuriem „Melnais slieksnis” pie bijušās čekas ēkas Rīgā.

Konferences sadaļā „Totalitāro režīmu pastrādāto noziegumu sekas mūsdienās: upuri, okupācija un to atbalss mūsdienu Eiropā” piedalījās Latvijas Okupācijas muzeja pārstāvji: OMB valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un muzeja vēsturnieks Ritvars Jansons.

Valtera Nollendorfa ievadvārdi "Totalitāro režīmu pastrādāto noziegumu sekas mūsdienās: upuri, okupācija un to atbalss mūsdienu Eiropā"

Ritvara Jansona referāts "Hitlera – Staļina ēnas kliedējot"

Foto: Liāna Langa

No kreisās:  Ritvars Jansons, Džeimss Šerrs (James Sherr), Apvienotās Karalistes Starptautisko attiecību institūta Krievijas un Eirāzijas programmas vadītājs, Valters Nollendorfs, Jorāns Lindblands (Göran Lindblad), Eiropas piemiņas un sirdsapziņas platformas prezidents