Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās

13.05.2024.

Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar partneriem dažādos Latvijas novados turpina īstenot Kultūras ministrijas finansētu projektu sabiedrības izglītošanai par Latvijas valstiskuma tapšanu un attīstību. Būtisku tēmas aspektu veido dažādu sociālo slāņu loma un iesaiste vēsturiskajās norisēs.  2024. gada 17. aprīlī Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notika publisks seminārs un diskusija “Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās”, kurā ar referātiem uzstājās Latvijas Okupācijas muzeja pētnieks Dr.hist. Edvīns Evarts un Jelgavas muzeja direktores vietnieks zinātniskajā darbā Dr. hist. Gints Putiķis. Pasākumu apmeklēja Jelgavas pašvaldības pārstāvji, vēstures interesenti, izglītības darbinieki un skolu jaunatne. Diskusijā tika apspriestas vēsturiskās norises Latvijas mērogā un Jelgavas nozīme valsts politiskajā un kultūras dzīvē.

Pasākumu atbalsta Kultūras ministrija.