Latvijas Okupācijas muzejs piedāvā nodarbības par 1991. gada janvāra notikumiem

06.01.2016.

Barikāžu atceres laikā Latvijas Okupācijas muzejs aicina skolēnus uz bezmaksas nodarbībām par 1991. gada janvāra notikumiem. Nodarbībā „Barikādes. 1991. gada 20. janvāris” skolēni iepazīsies ar muzeja ekspozīcijas daļu par Atmodas laiku, Jura Vidiņa dokumentālās filmas „Tēvu barikādes” fragmentu par 20. janvāra apšaudi pie Iekšlietu ministrijas, kā arī dosies nelielā ekskursijā pa Bastejkalnu. Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu ēkā (Raiņa bulvāris 7) 1991. gadā atradās Baltijas transporta prokuratūras Rīgas transporta prokuratūra. 20. janvārī padomju OMON kaujinieki uzbruka Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijai, kas atradās blakus ēkā Rēmersa ielā. Par toreizējo apšaudi liecina ložu atstātās pēdas ēkas sienā. Apšaudes rezultātā dzīvību zaudēja vairāki cilvēki – E. Riekstiņš, V. Gomonovičs, S. Konoņenko, kino operatori A. Slapiņš un G. Zvaigzne (ievainots, miris 5. februārī). Šo cilvēku un notikumu piemiņai Bastejkalnā izvietoti piemiņas akmeņi. Nodarbība paredzēta 9.–12. klašu skolēniem. Ikviens Latvijas skolēns tajās var piedalīties bez maksas, turklāt Okupācijas muzeja Skolu atbalsta programma paredz iespēju daļēji segt transporta izdevumus attālākos Latvijas novados dzīvojošajiem skolēniem. Nodarbībām jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālr. 67211030 vai e-pastā ip@omf.lv.

Nodarbībām jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālr. 67211030 vai e-pastā ip@omf.lv.
Lai labāk sagatavotos muzeja apmeklējumam, skolēni aicināti izpildīt mājasdarbu. To iespējams lejupielādēt šeit: Barikādes 1991. gada 20. janvāris