Latvijas Okupācijas muzejam — 31

01.07.2024.

Šodien mūsu Latvijas Okupācijas muzejs svin savu 31. dzimšanas dienu!

1993. gada 1. jūlijā, telpās Rīgas Strēlnieku laukumā, tika atklāta izstāde par Baigo gadu, kas uzskatāma par Muzeja darbības sākumu.

Liela pateicība Viskonsīnas Universitātes vēstures profesoram Paulim Lazdam, kurš ir Latvijas Okupācijas muzeja izveides idejas autors, un pārējiem Muzeja dibinātājiem, patiesiem Latvijas patriotiem, par drosmi un tālredzību Latvijas vēstures liecību saglabāšanā — Rūsiņam Albertiņam, Andrim Kolbergam, Gundegai Michelei, Vijai un Ivaram Muzikantiem, Richardam Pētersonam, Gunāram Priedītim, Leonam Taivānam, Jānim Stradiņam, Annai Zoldnerei.

Neskatoties uz regulārām provokācijām un uzbrukumiem, esam stipri, pildot mūsu misiju “Atcerēties. Pieminēt. Atgādināt.”, lai vēstītu par divu okupāciju varu — Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas — pastrādātajiem noziegumiem pret Latviju un tās iedzīvotājiem.

Sakām paldies Muzeja draugiem, atbalstītājiem un visiem Latvijas patriotiem.

Ir iedrošinoši zināt, ka visi esam kopā vienotā sardzē par Latvijas valsti un brīvību!

“Gadu tūkstošos
Ar šo zemi saauga,
Šai zemē ieauga cilvēks,
Ko mēs par savējo saucam.”

No Valtera Nollendorfa dzejoļa “Saknes”.