Jelgavā aizvadīti skolotāju profesionālās pilnveides kursi “PRETOŠANĀS”

07.12.2022.

30. novembrī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā aizvadīti Latvijas Okupācijas muzeja organizētie skolotāju profesionālās kompetences pilnveides kursi  “PRETOŠANĀS”, kuros piedalījās  17 skolotāji no 12 Jelgavas pilsētas un novada izglītības iestādēm. Dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas apliecības.
Kursos uzstājās trīs Latvijas Okupācijas muzeja pārstāvji.  Ekspozīcijas nodaļas speciālists Kārlis Dambītis analizēja iemeslus, kāpēc Latvija nepretojās padomju varai 1939./1940. gadā, ko no tā esam iemācījušies un kā tas ietekmē Latvijas aizsardzības politikas stratēģijas mūsdienās. Izglītības nodaļas speciāliste Ineta Lansdovne stāstīja par solidaritātes kustību Gaismas akcija, tās dalībniekiem un viņu darbību abpus “dzelzs priekškaram”. Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role iepazīstināja kursu dalībniekus ar nevardarbīgās pretošanās liecībām Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijā un krājumā, kā arī ar muzeja jaunās ekspozīcijas aktualitātēm un Izglītības nodaļas piedāvājumu skolām.
Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Reinis Ratnieks apskatīja Nacionālo partizānu cīņu nozīmi un problemātiku Latvijas vēsturē, savukārt Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Baiba Atmane aktualizēja pētniecības problemātiku, kas saistīta ar Zemgalē īstenotajām pretošanās kustības aktivitātēm.

Pasākumu finansiāli atbalstīja Kultūras ministrija. Par saturu atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. “Līdzdarbības līgums par valsts pārvaldes uzdevuma – pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēšanu - veikšanu”.  Valsts pētījumu programmas projekts "Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas Nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā" (VPP-LETONIKA-2021/2-0003).