Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Jaunā nodarbība “Karoga stāsts” 7.-9. klašu skolēniem

02.10.2023.

Atsaucoties skolotāju ierosinājumam, Muzeja Izglītības nodaļa ir sagatavojusi jaunu nodarbību pamatskolas skolēniem no 7. līdz 9. klasei. Nodarbībā “Karoga stāsts” būs iespēja uzzināt, kāda nozīme 20. gadsimta vēstures notikumos bija Latvijas karogam.
Nodarbības laikā skolēni iepazīs muzeja pamatekspozīciju gida vadībā un strādājot grupās. Skolēni izzinās dažādus Latvijas vēstures aspektus, analizējot vēstures avotus un liekot uzsvaru uz karoga nozīmi attiecīgajā laika posmā: karogs kā brīvības simbols neatkarīgajā Latvijā 20.-30. gados; karogs kā cerības un latvietības simbols Otrā pasaules kara un okupācijas apstākļos; karogs kā pretošanās simbols, ko izmantoja gan bruņotās, gan nevardarbīgās pretošanās pārstāvji okupētajā Latvijā un trimdā; karogs kā padomju varas represēto cilvēcības un latvietības saglabāšanas simbols; karogs kā simbols nevardarbīgai cīņai par neatkarības atgūšanu. Skolēni mēģinās rast atbildes uz jautājumiem ne tikai par vēsturi, bet arī par to, ko šodien viņiem un viņu ģimenēm nozīmē Latvijas karogs.
Speciāli šai nodarbībai sagatavots materiāls - apkopoti Muzeja videoliecību fragmenti, kuros cilvēki runā par karogu gan okupētajā Latvijā, gan trimdā. To piedāvāsim izmantot skolās, lai labāk sagatavotos nodarbībai.
Līdz gada beigām skolēniem nodarbības ietvaros būs iespēja apmeklēt izstādi “Nacionālā svētnīca”, kuras galvenā vērtība ir muzeja krājuma priekšmeti ar Latvijas Republikas himnas vārdiem, karoga krāsām, ģerboni un latviešu nacionālajiem simboliem.
Pieteikšanās: rakstot e-pastu uz ip@okupacijasmuzejs.lv vai zvanot 67211030

Nodarbība tapusi ar Rīgas domes atbalstu.

Other Posts

18.10.2024.

Atskats lekcijā “Laiks pirms Latvijas valsts: zemes un tautas vēsture”

16.10.2024.

Atskats lekcijā “Mainīgais valstiskums gadsimtu gaitā līdz Latvijas valsts izveidošanai”

16.10.2024.

Vēstule skolotājiem

15.10.2024.

Aicinām darbā Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāju

15.10.2024.

Sveicam Valsts valodas dienā!