Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Jauna kursu programma pedagogiem “Regulēts radošums: kultūra Padomju Latvijā”

23.09.2024.

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa ir sagatavojusi jaunu pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu Regulēts radošums: kultūra Padomju Latvijā. Programmas mērķis ir palīdzēt skolotājiem izprast padomju okupācijas laika kultūras dzīves izpausmes un ierobežojumus, to ietekmi uz indivīdu un sabiedrību.

Māksliniece Sandra Krastiņa, apspēlējot vārdu priekškars, runās par padomju laika mākslu, kas bija viņpus dzelzs priekškara, par mākslu, kas it kā bija mieram, bet īstenībā bija priekš kara. Tā ir māksla, kas šodienas cilvēkam ne vienmēr ir zināma un saprotama, taču mūsdienu ģeopolitiskajā situācijā tā atkal ir kļuvusi aktuāla.

Daļa Rietumu autoru darbu Padomju Savienībā nonāca aizliegtās literatūras sarakstā, bet daļa tika pielāgota padomju ideoloģijai, atsevišķus fragmentus tulkošanas procesā būtiski pārveidojot. Valodnieks Andrejs Veisbergs analizēs padomju cenzūru Rietumu literatūras tulkojumos - no staļinisma leduslaikmeta līdz Brežņeva laika sīkumainībai.

Vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs izglītojošā ekskursijā Latvijas Zinātņu akadēmijas augstceltnē aplūkos šo ēku kā padomju režīma kultūrpolitikas piemēru un stāstīs par arhitektūras ideoloģisko saturu un lomu Staļina režīma laikā.

Pētnieks Indulis Zālīte apskatīs represijas kā komunistiskās ideoloģijas nostiprināšanas, uzturēšanas un aizsardzības mehānismu, īpaši pievēršoties padomju represīvās politikas virzībai uz sava veida liberalizāciju pēc Staļina nāves, kad tika ieviesta Valsts drošības komitejas īstenotā morāla terora gaisotne.

Muzeja Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role iepazīstinās skolotājus ar jauno muzejpedagoģisko nodarbību skolēniem par kultūru un mākslu padomju okupācijas laikā Klusēt nedrīkst domāt, kā arī ar citām muzeja ekspozīcijas izmantošanas iespējām mācību procesā.

Pirmo reizi šie kursi notiks 23. oktobrī no 10.00 līdz 17.30 Latvijas Okupācijas muzejā, Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā.

Dalības maksa ir 15 EUR no personas.

Pieteikšanās ir noslēgusies. Sasniegts maksimālais dalībnieku skaits.

Rēķini tiks izsūti 16. oktobrī – tie jāapmaksā līdz 22. oktobrim.

Dalībnieki saņems Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu apliecības (8 stundas).

Programma lejupņemama ŠEIT.

Other Posts

16.10.2024.

Atskats lekcijā “Mainīgais valstiskums gadsimtu gaitā līdz Latvijas valsts izveidošanai”

16.10.2024.

Vēstule skolotājiem

15.10.2024.

Aicinām darbā Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāju

15.10.2024.

Sveicam Valsts valodas dienā!

15.10.2024.

Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”