Japānas delegācijas apmeklējums

09.07.2023.

Svētdien, 9. jūlijā, Latvijas okupācijas muzeju apmeklēja Japānas delegācija: Hirofumi Nakasoni (Hirofumi Nakasone) Japānas parlamenta Augšpalātas deputāts, Japānas deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu priekšsēdētājs, Josuke Tsuruho (Yosuke Tsuruho) Japānas parlamenta augšpalātas deputāts, Vatanabe Tekejuki (Watanabe Takeyuki) Japānas parlamenta augšpalātas deputāts, Ueno Mičiko (Ueno Michiko) Japānas parlamenta augšpalātas deputāte un Matsujama Masaji (Matsuyama Masaji) Japānas parlamenta augšpalātas deputāts un kundzi un vēstnieks Latvijā V.E. Jasuši Takase (Yasushi Takase)

Latvijas un Japānas attiecības aizsākās 1919. gadā. Japāna bija viena no pirmajām valstīm, kas atzina Latviju de facto 1919. gada 10. janvārī un de iure 1921. gada 26. janvārī. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, 1991. gada 5. septembrī Japāna atzina Latvijas Republiku un 10. oktobrī atjaunoja divpusējās attiecības ar Latviju.

Rādot atjaunoto Muzeja ekspozīciju īpaši vēlējāmies izcelt priekšmetus, kas raksturo abu valstu ciešo draudzību, kas saglabājās okupācijas laikā:

Dzejolis. Autors japāņu karagūsteknis Ozare Arumi to 1946. gada septembrī dāvinājis filtrācijas nometnē Urgalē Amūras apgabalā Vācijas armijas Gaisa spēku izpalīgam Albertam Antem (1921).

Monēta, kuru Leonam Hibneram filtrācijas nometnē Tālajos Austrumos 1946. gada sākumā dāvinājis kāds japāņu karagūsteknis.

Japāņu laimes lellītes (kokes) kā dāvanu no kāda japāņu nometnē Rudņikos (Kazahstanā) saņēmis Alfrēds Liepa (1923), dienējis vācu armijā.