Izdota diplomāta Ludviga Sējas dienasgrāmata

14.06.2017.

Latvijas Okupācijas muzeja grāmatu veikalā ir iegādājama apgādā “Lauku Avīze” nule izdotā Latvijas pirmā neatkarības perioda diplomāta, ārlietu ministra un divu okupācijas režīmu represētā Ludviga Sējas dienasgrāmata “Es pazīstu vairs tikai sevi”. Tās cena muzeja veikalā – 17 eiro.

Ludvigs Sēja (1885–1962) bija diplomāts, ārlietu ministrs, Latvijas pārstāvis ASV, Lielbritānijā un Lietuvā. Viņš 1922. gadā sekmēja Latvijas de iure atzīšanu no ASV puses. Starpkaru posmā centās panākt ciešāku sadarbību Baltijas valstu starpā. Vācu okupācijas laikā iesaistījās pretošanās kustībā kā Latvijas Centrālās padomes ģenerālsekretārs. 1944.–1951. gadā atradās nacistu un komunistu apcietinājumā Rīgas Centrālcietumā, Štuthofas koncentrācijas nometnē, Lubjankas un Lefortovas cietumā un citās ieslodzījuma vietās. Pēc atgriešanās no nometinājuma Komi APSR 1958. gadā Latvijā strādāja par valodu skolotāju un tulkotāju.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā 14. jūnijā Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM) norisinājās Ludviga Sējas piemiņas pasākums. To atklāja Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs, bet par Ludvigu Sēju kā diplomātu un divu totalitāro režīmu — Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas — represēto stāstīja Okupācijas muzeja Publiskās vēstures nodaļas vadītājs Dr.hist Uldis Neiburgs, kurš ir atlasījis dienasgrāmatā publicētos dokumentus un fotogrāfijas un sarakstījis grāmatas priekšvārdu. Klātesošie iepazinās ar muzeja un ĀM arhīva kopīgi veidoto izstādi “Ludvigs Sēja – diplomāts, ārlietu ministrs, totalitāro režīmu represētais”.

Vairāk par jauno grāmatu un arī par 1941. gada 14. jūnija nozīmi Latvijas vēsturē skatieties raidījumā, kura viesis bija vēsturnieks Uldis Neiburgs