Gunārs Astra

06.01.2023.

Pagājušajā 2022. gadā pieminējām vienu no zināmākajiem latviešu brīvības cīnītājiem — Gunāru Astru. Astra dzimis Rīgā 1931. gadā, noslēpumainos apstākļos miris Ļeņingradā 1988. gadā.
Aicinām iepazīties ar Gunāru Astru un atskatīties uz viņam veltīto pasākumu kopumu raidījumu cikla “KAS TAD BIJA?” decembra epizodē

Šodien vēršam īpašu uzmanību uz vienu muzeja krājuma priekšmetu, ko var aplūkot arī ekspozīcijā. Tas ir neliels Latvijas valsts karodziņš, kas piederējis Gunāra Astras brālim Harijam Astram un stāvējis uz Harija Astras rakstāmgalda 1940.–1944. gadā Astru ģimenes mājā Lucavsalā, vēlāk nokļuvis Gunāra mantās, un 1983. gadā kratīšanā konfiscēts kā lietisks pierādījums. Zīmīgi — kratīšanas protokolā karogs raksturots šādi: „drānas gabals divās krāsās — sarkanā un baltā.”
Šo karodziņu kopš muzeja jaunās ekspozīcijas atklāšanas pagājušā gada 1. jūnijā ir aplūkojuši jau teju 40 000 cilvēku.