Grāmatas „Vētras traukti dziedātājputni” atvēršana muzejā

16.07.2014.

Šā gada 18. jūlijā Okupācijas muzejā notika Lidijas Mednis atmiņu grāmatas „Vētras traukti dziedātājputni” atvēršanas svētki. Grāmata stāsta par latviešu sievietes bērnību un jaunību Latvijā, dzīvi trimdā Vācijā un tad Austrālijā.

Izdevuma sastādītājas Astrīda Medne (Lidijas meita) un Vija Sieriņa raksta: „Šeit ir Lidijas stāsts, kā viņa to gleznojusi vārdos. Lidija cerētu, ka jūs, kā lasītāji varētu kaut ko iegūt un just kādu mierinājumu no viņas stāsta, daļas no Latvijas stāsta, ko laime un raizes ir izpušķojušas kā dziesmu pilnā diapazonā un greznā krāsu gammā - kas ir savīta ar mīlestību, prieku un pārdomām.”

Grāmata ir viedota un izdota Austrālijā. Vienā izdevumā ir gan latviešu orģināleksts, gan tulkojums angļu valodā. Godinot un pieminot savu māti Astīda Medne to ir atvedusi, lai nodotu Latvijas lasītāju rokās. Gāmatu varēs iegādāties labākajās Rīgas grāmatnīcās, tostarp arī Okupācijas muzeja grāmatu veikalā Strēlnieku laukumā 1.

Foto - Medņu ģimene 1952.gadā Grenvilā.