Filmas "Mēs atgriezāmies" pirmizrāde

05.06.2017.

14. jūnijā, drīz pēc piemiņas sarīkojuma pie Brīvības pieminekļa, Okupācijas muzejā notika dokumentālās filmas "Mēs atgriezāmies" pirmizrāde. To apmeklēja ap 150 skatītāju, no kuriem liela daļa bija represētie Latvijas iedzīvotāji. Okupācijas muzejā. Filmas režisore Inga nestere par filmu sacīja: “1941. gada 14. jūnija un 1949. gada 25. marta naktīs Latvijā liktenis ievilka smagas rētas tūkstošiem cilvēku sirdī un dzīvē. Šajās divās naktīs daudzu māju durvis tika atvērtas ar čekistu zābaku spērieniem, un toreiz vēl mazus bērnus, kopā ar mātēm, tēviem, brāļiem, māsām un vecvecākiem, sasēdināja lopu vagonos un aizveda uz Sibīriju. Šo bērnu vidū bija arī četras meitenes – kurzemniece Gaida Kalniņa, latgaliete Beāta Ločmele, zemgaliete Brigita Kaukule un vidzemniece Nita Matvejeva. Viņas visas nonāca Sibīrijā, taču skarbajos apstākļos izdzīvoja un atgriezās, lai vēstītu par komunistisko genocīdu nākamajām paaudzēm”.