Debates Okupācijas muzejā: Vai saliedētai sabiedrībai ir nepieciešama vienota vēstures izpratne?

23.02.2017.

Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Debašu asociāciju “QUO tu domā?” un Eiropas Komisiju aicina uz publiskām debatēm par vēstures izpratni un tās nozīmi sabiedrības saliedētībā. Debates dalībnieki argumentēs par to, vai saliedētai sabiedrībai ir nepieciešama vienota vēstures izpratne.Debates notiks 1. martā plkst. 18:00 - 19:30, Latvijas Okupācijas muzejā, Raiņa bulvārī 7.

Latvijas publiskajā diskursā ļoti bieži var dzirdēt diskusijas, vai Latvijas sabiedrība ir vienota, vai Latvijas integrācijas politika ir bijusi veiksmīga, kādi ir priekšnoteikumi tam, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs justos Latvijas valstij piederīgs. Ar debates palīdzību mēģināsim uzzināt gan pozīcijas, gan opozīcijas argumentus, tādējādi mēģinot paplašināt izpratni par šo jautājumu.

TIEŠRAIDE:

Debatētāji

PAR:
ANDREJS ĒĶIS, producents
SARMĪTE ĒLERTE, Rīgas domes deputāte, “Vienotības” frakcijas vadītāja
EDUARDS BAUMANIS*, students - debatētājs

PRET:
KASPARS ZELLIS, vecākais pētnieks, LU Filozofijas un socioloģijas institūts
ELIZABETE KRIVCOVA, juriste, Centrālās vēlēšanu komisijas locekle
RENĀTE ROZENTĀLE*, studente - debatētāja

Debates moderēs žurnāliste Inga Spriņģe. Debašu formāts paredz, ka katram runātājam ir jāieņem konkrēta pozīcija attiecībā uz apspriežamo jautājumu: par vai pret. Savukārt pasākuma otrajā daļā risināsies diskusija, kurā ikvienam būs iespēja izteikt savu viedokli klātienē vai, skatoties tiešraidi http://www.tvnet.lv/ unhttp://apollo.tvnet.lv/, un komentējot sociālajos tīklos.

Debates rīko Latvijas Debašu asociācija „QUO tu domā?”, kuras mērķis ir attīstīt iedzīvotāju spēju kritiski izvērtēt dažādus viedokļus un argumentēti pamatot savu skatupunktu. Kā vienu no stūrakmeņiem mērķa sasniegšanā redzam debates par svarīgām tēmām. Mēs uzskatām, ka problēmu publiska analīze ļauj labāk izprast valdības, politiķu un ekspertu lēmumus.

Latvijas Okupācijas muzejs savā darbībā un izpētē aptver laika posmu, par kuru sabiedrībai ir atšķirīgi viedokļi. Muzejam ir būtiska nozīme vēsturiskās izpratnes veidošanā Latvijā. Kultūras ministrija ir deleģējusi muzejam uzdevumus sabiedrības integrācijas un starpkultūru dialoga attīstības jomā, tostarp, veicināt sabiedrības, jo īpaši jauniešu, izglītošanu un informēšanu par pretrunīgiem Latvijas okupācijas vēstures jautājumiem. Šīs debates ir veids, kā atklāt vēstures nozīmi mūsdienu sabiedrībā.

*Debašu klubu pārstāvji nepārstāv savu personīgo viedokli

Aktuālā informācija pasākuma Facebook lapā: https://www.facebook.com/events/1886223488315330/

Projektu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija.