Pasākums "Bēgšanai no Baltijas – 80. Sieviešu un bērnu pieredze, atstājot Latviju."

1. novembrī plkst. 15.00 Latvijas Okupācijas muzejā (Latviešu strēlnieku laukumā 1) norisināsies pasākums Bēgšanai no Baltijas – 80. Sieviešu un bērnu pieredze, atstājot Latviju, kurā uzstāsies:

Latvijas Okupācijas muzeja (LOM) Audiovizuālo materiālu krātuves vadītāja Evita FeldentāleBēgļu videoliecības LOM Audiovizuālo materiālu krātuvē. Tiks atskaņoti arī videoliecību fragmenti.

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece, PhD. Maija Krūmiņa - Sieviešu un bērnu pieredze Otrā pasaules bēgļu gaitās: Nacionālās mutvārdu vēstures krājuma liecības.

Ieeja pasākumā bez maksas. Visi interesenti ir laipni gaidīti!

Pasākums tiek organizēts “European Traumatic Memory – woman refugees during the 1944 Baltic Escape” ("Eiropas traumatiskā atmiņa – bēgļu sievietes, 1944. gadā bēgot no Baltijas") projekta ietvaros.

Pasākumu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Informējam, ka pasākuma organizatori tā norises laikā var veikt fotografēšanu un/vai filmēšanu publicitātes nolūkos.

Attēlā – Zirgu pajūgu rinda. Bēgļi – Vecauces zemnieki ceļā uz Liepājas ostu. 1944. gada oktobris. OMF 1519-2.  Latvijas Okupācijas muzeja krājums.

Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”