Baltā nakts 2023 Latvijas Okupācijas muzejā | VIDEOGRĀFIJA XVIII

30.08.2023.

Audiovizuāls laikmetīgās skaņu mākslas notikums mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2023” ietvaros.

VIDEOGRĀFIJA XVIII - projekts, kurš septiņpadsmito gadu drosmīgi atspoguļo video mākslas un laikmetīgās mūzikas mijiedarbības spēku dažādās vietās un laikos, radot sintēzi starp mūziku, video mākslu, arhitektūru, vēsturi un šī brīža laikmetīgumu.

Koncepta VIDEOGRĀFIJA tulkojums - video – “es aptveru” un grāfija – “rakstīt” (dokumentēt). Minētais tulkojams uztverams tā visplašākajā nozīmē.

Programmas norisi klātienē varēs baudīt Latvijas Okupācijas muzejā, Strēlnieku laukumā 1.

Programmā:

• Hannu Karjalainen (FI)
  • Harmash (BY/LT)
  • Anna Fišere + Sinfonietta Riga stīgu kvartets (LV)
  • Laima Adelaide (DE/LV)
  • Nein (LV)

Koncertprogramma būs klausāma arī Radio NABA ēterā un vērojama video tiešraides formātā lsm.lv.

Projektu realizē Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju, pateicoties Rīgas Domes atbalstam.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Līdz šim projekts īstenots jau septiņpadsmit gadus, programmās piedalījušies mākslinieki no vairāk nekā 20 valstīm un tas noticis visdažādākajās Rīgas publiskajās telpās - Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Universitātē, Lielajā ģildē, Rīgas kongresu namā, Dzelzceļa muzejā, Rīgas cirkā, Rīgas centrāltirgū, Vērmanes dārzā, Latvijas Universitātē, Vagonu zālē uz daudzās citās publiski pieejamās vietās.

Ar visiem “Baltās nakts” notikumiem iespējams iepazīties tīmekļvietnē baltanakts.lv. Pasākumos ieeja ir bez maksas.