Atskats Muzeja grāmatas prezentācijā

16.09.2024.

"... šis ir stāsts par komunistiskās Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas sazvērestību un trim okupācijām, kas noārdīja Latvijas valsti, izpostīja tās zemi un pusgadsimta laikā noveda tautu līdz iznīcības robežai..." (citāts no Muzeja grāmatas vāka).

12. septembrī Latvijas Okupācijas muzeja Izstāžu zālē prezentēja pazīstamā sabiedriskā darbinieka, LOMB valdes priekšsēža un ilggadējā brīvprātīgā Muzeja darbinieka Valtera Nollendorfa vēstures grāmatas Latvija komunistiskās Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas varā: 1940—1991 atkārtoto un papildināto izdevumu latviešu un angļu valodās.

Grāmatas veidošanās mūžs no 1998. gada ir savijies gan ar Latvijas, gan Muzeja vēsturi un ieklausīties vēstījumā par tās rašanos un arvien pilnīgāku tapšanu bija atnākuši vairāk nekā 50 draugu.
Atmiņas, liecības un pārdomas mijās ar pateicībām katram vienam, kurš ir bijis iesaistīts grāmatas tapšanā.

Kā pagātnē, tā arī mūsdienās, latviešu tauta saskaras ar dažādiem izaicinājumiem, bet atslēgu gaišai rītdienai sevī ietver Valtera prezentācijas noslēgumā dzejā izteiktais novēlējums/lūgšana:
"Dod mums blakākiem būt, ļauj mums labākiem kļūt!"

Pasākumu iesāk, un tā dalībniekus piesaka Muzeja direktore Solvita Vība.

LOMB valdes priekšsēde Valda Liepiņa gremdējas atmiņās par iepazīšanos ar Valteru.

Valters Nollendorfs dalās pārdomās.

Angļu valodas izdevuma tulks Kārlis Roberts Freibergs ar profesoru Nollendorfu.

Klātesošos uzrunā vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs.

Viedokli klausītājiem saistošā stāstījumā pauž literatūrzinātniece Janīna Kursīte.

Muzeja grāmatas zinātniskā redaktore Ieva Gundare.

Sanākušos ar skaistām dziesmām priecē Melisa Debora Kaškura.

Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”