Atskats lekcijā – diskusijā “Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās”

07.10.2024.

2024. gada 3. oktobrī Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Valmieras muzeju rīkoja publisku lekciju – diskusiju Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās, kurā ar referātu uzstājās Latvijas Okupācijas muzeja pētnieks Dr. hist. Edvīns Evarts.
Lektors pievērsa klausītāju uzmanību vēstures faktiem un norisēm, kas veidoja zemniecības nostāju valstiskuma jautājumos 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā, piemēram, uzsverot 1866. gada pagastu reformas nozīmi, izceļot vecsaimniecību lomu, kā arī zemniecības iesaistīšanos politiskajā dzīvē pēc Pirmā pasaules kara.
Valmieras muzeja telpās notikušo pasākumu apmeklēt aicināti bija gan vēstures interesenti, gan skolu jaunatne.
Lekcijas noslēgumā klausītāji gan uzdeva jautājumus, gan dalījās pārdomās par dzirdēto.
Skolu jaunieši atzina, ka šādi pasākumi rada skaidrāku priekštatu par vēstures notikumu saistību ar sociālpolitisko realitāti mūsdienās.

Projektu finansē Kultūras ministrija, par saturu atbild Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.

Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”