Atskats izglītojošajā pasākumā “Latvijas valstiskuma idejas Neatkarības kara laikā”

26.07.2024.

24. jūlijā Latvijas Okupācijas muzeja telpās “Stūra mājā” notika bezmaksas izglītojošs pasākums “Latvijas valstiskuma idejas Neatkarības kara laikā”, kurā ar tāda paša nosaukuma referātu uzstājās Dr. hist. Edvīns Evarts, bet ar koreferātu “Jaunu valstu veidošanās un cīņa par varu Pirmā pasaules kara izskaņā” sanākušos klausītājus iepazīstināja Muzeja Publiskās vēstures nodaļas vadītājs Dr. hist. Gints Apals.

Dr. hist. Edvīns Evarts savā prezentācijā aizskāra tādas interesantas tēmas kā, piemēram, Neatkarības kara nosaukuma rašanās, karadarbības norises laika robežu noteikšana, iedzīvotāju vēlme pēc savas valsts tās izveides posmā, ārvalstu palīdzība kara laikā, bet Dr. hist. Gints Apals sava darba fokusā nostādīja bruņotos konfliktus Eiropā no 1917. gada līdz 1923. gadam un politisko pārmaiņu tēmu Latvijas teritorijā 1918. gadā.

Jāatzīst, ka pasākuma viesi, kuru vidū bija arī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēde Valda Liepiņa, uzdeva vēstures doktoriem gana daudz labu jautājumu un iesaistījās diskusijās, veicinot dabisku un dinamisku pasākuma norisi.

Pasākums norisinājās projekta “Sabiedrības izglītošana par Latvijas valstiskuma veidošanos un attīstību” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija.

Dr. hist. Edvīns Evarts klausītājus iepazīstina ar savu referātu.

Dr. hist. Gints Apals un pasākuma apmeklētāja diskusijā.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēde Valda Liepiņa un Dr. hist. Edvīns Evarts

No kreisās: Dr. hist. Gints Apals, LOMB valdes priekšsēde Valda Liepiņa, Muzeja direktores biroja vadītāja un projekta "Stūra māja" vadītāja Evita Veinberga un Dr. hist. Edvīns Evarts.