Atklāta Natālijas Ņesterkinas fotoizstāde "BEZGALĪGĀ CERĪBA"

19.09.2024.

18. septembrī atklāja Kijivas mākslinieces, Natālijas Ņesterkinas, fotoizstādi BEZGALĪGĀ CERĪBA, kas Rīgas domes ēkas foajē būs skatāma līdz šī gada 4. oktobrim.

Fotoizstāde ir veltījums Ukrainas Bruņoto spēku (UBS) 30. brigādes karavīru ģimenēm, kuru tuvinieki devās uz fronti un pazuda kaujās ar vāgneriešiem.
Māksliniece Natālija, kas foto darbiem kopš 2022. gada ir ieguvusi īpašu UBS akreditāciju, ar saviem izstādītajiem attēliem liek to skatītājiem ielūkoties reālās skumjās, ciešanās un cerību pilnās ilgās, ko izjūt mātes, māsas, sievas un bērni, nezinot savu mīļo vīriešu, puišu likteņus.

Pasākumam iesākoties ar Latvijas un Ukrainas himnām, uzrunas un pateicības ukraiņu patriotu un izstādes atbalstītājiem mijās ar aizkustinošām dziesmām un vēlējumiem par Patiesības drīzu uzvaru pār tumsu.

Izstādes atvēršanas noslēgumā izziņoja jaunu Ziemassvētku Adventa ziedojumu akciju ievainotajiem Ukrainas kareivjiem Ļvivā, kur hospitālī un apkārtnes rehabilitācijas centros uzturas ap 650 ievainoto valsts aizstāvju.
Naudas līdzekļu ziedošanas mērķis ir iegūt finanses Ziemassvētku veltēm no Latvijas un Piparkūku akcijai ap 15. decembri — iespējai rehabilitācijā esošajiem karavīriem pašiem piedzīvot Ziemassvētku saldumu cepšanas prieku.

Akciju organizē Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar publicistu Arni Šablovski un Ļvivas fotomuzeju.

Esiet laipni aicināti atbalstīt centienu radīt īpašu Svētku sajūtu ievainotajiem Ukrainas karavīriem Ļvivā!

"Latvijas Okupācijas muzeja biedrība" (LOMB)
Reģ. nr. 40008018848
AS "SEB banka": LV67UNLA0002400700517
Norāde — “Ievainotajiem karavīriem Ļvivā”

Pēc izstādes atvēršanas māksliniece Natālija kopā ar gidi no Ukrainas, Viktoriju Pivenu, izstaigāja Latvijas Okupācijas muzeja pamatekspozīciju, tuvāk iepazīstoties ar Latvijai un Ukrainai kopīgām vēstures iezīmēm.

Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”