AIZLIEGTAIS 18. NOVEMBRIS

19.10.2022.

Aizliegtais novembris

Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, muzeja Izglītības nodaļa piedāvā  nodarbību „AIZLIEGTAIS 18. NOVEMBRIS”.

“Nav jābaidās no tā, kas tev patiešām ir dārgs un īpašs. Ir par to jācīnās” – tā ir viena no skolēnu atziņām pēc šīs nodarbības pagājušajā gadā.

Mūsdienu jauniešiem 18. novembris nereti saistās ar brīvdienu, svētkiem, svecītēm, salūtu, karogiem, taču padomju okupācijas gados totalitāra režīma apstākļos šo datumu, Latvijas Republikas simboliku, ievērojamas personības un kultūras sasniegumus bija aizliegts godināt un pieminēt, informācija par tiem bija sagrozīta vai pat slēpta. Šobrīd tepat blakus par savas valsts, brīvību cīnās ukraiņi, tostarp jaunieši.

Nodarbībā skolēni uzzinās, kā Latvijas neatkarības laika brīvību nomanīja padomju okupācija, noskaidros, kas ir totalitāra valsts un kā tā ietekmēja cilvēku dzīvi.

Nodarbības vadītāji diskutēs ar skolēniem par vērtībām, par drosmi un bailēm, par meliem un patiesību, par LATVIJU toreiz un tagad, jo nodarbības tēma nav tikai vēsture - kopā mēģināsim saprast, ko mūsdienu jaunietim nozīmē Latvijas brīvība un simboli.

Un vēl kāda skolēna atziņa:  “Nākotni veidosim mēs paši, mēs paši atbildam par brīvu Latviju.”

Mērķauditorija: 9. -12. klašu skolēni, nodarbības ilgums 50 – 60 min.
Laiks: 7. – 17. novembris.
Nodarbību vadīs muzeja gidi tiešsaistes platformā Zoom.

Pieteikšanās tiešsaistes nodarbībām līdz 2. novembrim: https://forms.gle/62KgV7h1QussytHy6

10., 11., 17., 24. un 25. novembrī Rīgas skolām piedāvājam iespēju, ka gids vadīs nodarbību klātienē jūsu skolā. Pieteikšanās līdz 3. novembrim, rakstot e-pastu uz ip@okupacijasmuzejs.lv vai zvanot 67211030.