Aicinām uz tikšanos ar projekta "Misija Sibīrija 2013" dalībniekiem

10.03.2014.

„Misija Sibīrija” – tas ir jaunatnes pilsoniskās un patriotiskās audzināšanas projekts, kura laikā tiek iemūžinātas atmiņas par Sibīrijā izsūtītajiem tautiešiem.  Tā laikā jauniešu ekspedīcijas no Lietuvas dodas sakārtot Sibīrijas dziļumā novārtā atstātos izsūtīto un politiski ieslodzīto lietuviešu kapus, kā arī satiekas ar lietuviešiem, kas tur joprojām dzīvo. Pēc atgriešanās Lietuvā projekta dalībnieki iepazīstina ar saviem paveiktajiem darbiem.

No projekta realizācijas sākuma lietuviešu izsūtījumu un ieslodzījuma vietas Sibīrijā jau apmeklējušas divpadsmit jauniešu ekspedīcijas, kuras sakārtojušas ap 100 lietuviešu kapu un satikušies ar tur dzīvojošajiem lietuviešiem. 2013. gada projekta „Misija Sibīrija’13” dalībnieki devās ekspedīcijā uz Tjumeņas apgabalu.

Tikšanās laikā projekta dalībnieki dalīsies ar saviem iespaidiem par ekspedīciju, atmiņām par notikumiem, kas viņam visvairāk palikuši prātā, un iepazīstinās ar projekta laikā veiktajiem darbiem.

Tikšanās notiks ceturtdien, 13. martā plkst. 17.00 Okupācijas muzejā, Raiņa bulvārī 7. Tikšanos rīko Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju.