Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Aicinām uz Māra Runguļa grāmatas “Lapsu kalniņa mīklas” atvēršanu

06.05.2014.

Izdevniecība “Liels un mazs” 8. maijā Okupācijas muzejā atvēra jaunu grāmatu skolas vecuma bērniem – Māra Runguļa vēsturisko detektīvstāstu bērniem “Lapsu kalniņa mīklas”. Šī ir pirmā grāmata latviešu bērnu un pusaudžu literatūrā, kas veltīta nacionālo partizānu cīņām pēc Otrā pasaules kara, un tā iekļauta arī nacionālās lasīšanas veicināšanas kustības “Bērnu un jauniešu žūrija” 2014. gada kolekcijā. Mārim Rungulim izdevies aizraujoša zēniska piedzīvojuma un atklājuma veidolā izstāstīt nopietnu vēstures liecību. 

Māris Rungulis, attēlojot nacionālo partizānu grupas dzīvi mežā, izmantojis gan savas mātes un citu novadnieku stāstīto, gan publicētās atmiņas par pēckara gadu brīvības cīņām dažādās Latvijas vietās. Grāmatā atrodams mežabrāļu bunkura uzbūves apraksts un citas ar izdzīvošanu saistītas zināšanas. Grāmatas darbība norisinās padomju laikā, 1961. gadā, Kurzemē. Liepājas puikas, kas pavasara brīvdienas pavada lauku mājās, kļūst par detektīviem, meklējot pieradināto stirnu buciņu, kas pazudis meža ugunsgrēka laikā. Taču šie meklējumi noved viņus pie citiem pārsteidzošiem atklājumiem. Pamazām sāk stāstīt arī omamma un opaps, kas izrādās cieši iesaistīti sarežģītajos un bīstamajos notikumos. Izrādās, daudzi kaimiņi turpina dzīvot līdzās, viens par otra pagātni zinot visai sāpīgas lietas. Vēl vairāk: ir noslēpumi, kas var maksāt dzīvību.

Reiņa Pētersona ilustrācijas uzbur Kurzemes meža noskaņas – brīžiem romantiskas, brīžiem skumjas, liekot domāt par mežā patvērušos cilvēku jūtām un arī  par to aizmirstības mežu, kas mūsdienās jau klāj atmiņas par daudziem svarīgiem notikumiem. Stāstam pievienots arī neliels vēsturnieka Zigmāra Turčinska pēcvārds, kas ļauj īsumā aptvert nacionālo partizāņu kara notikumus Latvijā.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Other Posts

18.10.2024.

Atskats lekcijā “Laiks pirms Latvijas valsts: zemes un tautas vēsture”

16.10.2024.

Atskats lekcijā “Mainīgais valstiskums gadsimtu gaitā līdz Latvijas valsts izveidošanai”

16.10.2024.

Vēstule skolotājiem

15.10.2024.

Aicinām darbā Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāju

15.10.2024.

Sveicam Valsts valodas dienā!