Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Ziedot Muzejam

Katrs ziedojums ir Muzeja darbības dzinējspēks, kas ļauj Muzejam strādāt un izglītot cilvēkus no visas pasaules.

Esam pateicīgi katram ziedotājam un aizcinām ikvienu ziedot.

Aktualitātes

Aicinām uz lekciju un diskusiju ciklu "Sieviete un karš"

06.01.2014.

Janvārī Latvijas Okupācijas muzejs Rīgas – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu atklāj ar lekciju un diskusiju ciklu „Sieviete un karš”. Ideja par šāda pasākumu cikla rīkošanu radās saistībā ar mūsdienu kameroperas iestudējumu "Līsistrate", kurā iesaistījušies mākslinieki un mūziķi no Latvijas, Šveices un Vācijas. "Līsistrate" ir stāsts par dzīvesgudru un spēcīgu personību - sievieti, kura spēj mainīt pasauli sev apkārt un pārtraukt karu, panākot miera izlīgumu nevardarbīgām metodēm. Gatavojoties pirmatskaņojumam, kas notiks 14. un 15. februārī, mākslinieki sadarbībā ar Okupācijas muzeja speciālistiem aicina uz četriem sarīkojumiem.

Pirmais sarīkojums „Sievietes nacionālo partizānu karā” notika 15. janvārī Okupācijas muzejā. Otrā lekcija 24. janvārī bija veltīta tēmai “Sieviete izsūtījumā. 1941. un 1949. gada deportācijas”. 

Nākamais sarīkojums "Sieviete Otrajā pasaules karā" notiks 29. janvārī plkst. 18.00 Okupācijas muzejā.

Pasākumā piedalīsies Dr. hist., Latvijas Universitātes profesore Vita Zelče ar priekšlasījumu par sievietēm frontes cīņās. Vakara gaitā tiks demonstrēti arī Okupācijas muzeja krājuma videoliecību fragmenti par sieviešu pieredzi abās frontes pusēs. Priekšlasījumā un diskusijā atklāsies Latvijas sieviešu likteņi Sarkanajā armijā un Latviešu leģionā. Lai gan sievietes frontē lielākoties bija sanitāres, kuras tiešus kaujas uzdevumus neveica, ar karavīru nāvi un citām traģiskām kara izpausmēm viņām bija jāsastopas ik dienu. Kara būtība bija necilvēcīga. Kā frontes apstākļos sievietes spēja saglabāt cilvēcīgumu, lai palīdzētu vīrietim, kurš atradās nāves un dzīves krustpunktā? Atbildes uz šo un citiem jautājumiem meklēsim sarīkojumā.

Otrā pasaules kara laikā Latvijas sievietes Sarkanajā un Vācijas armijā dienēja galvenokārt kā sanitāres un medicīnas māsas hospitāļos, retāk kā sakarnieces, nodrošinot sakarus starp dažādām karaspēka vienībām.

Lekciju cikla turpinājums: 

5. februārī plkst. 18.00 Kara muzejā noslēdzošā lekcija "Sieviete šodien. Sieviete armijā. Sieviete un miers" ar Ineses Zanderes un Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku pārstāvju piedalīšanos.

Other Posts

20.04.2025.

Priecīgas Lieldienas!

17.04.2025.

Muzeju apmeklē ASV Kongresa padomnieku delegācijas pārstāvji

17.04.2025.

Jēzus Kristus satiek savu māti Mariju

16.04.2025.

Aicinām pieteikties publiskai lekcijai - diskusijai Valmierā un Gulbenē

11.04.2025.

Aprīlis – pēdējais mēnesis Latvijā!