14. jūnijs - notikumu programma pie Muzeja

14.06.2023.

Latvijas Okupācijas muzejs, atzīmējot Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu 14. jūnijā, aicina uz piemiņas pasākumiem pie padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla “Vēstures taktīla” Latviešu strēlnieku laukumā un Latvijas Okupācijas muzejā.

Latviešu strēlnieku laukumā:

12.00 Svinīgs atceres pasākums pie padomju okupācijas piemiņas memoriāla "Vēstures taktīla". Pasākumā uzrunu teiks Valsts prezidents Egils Levits un Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Simsons.

Pēc atceres pasākuma norisināsies Latvijas Politiski represēto apvienības rīkots ikgadējais gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli, ko pavadīs vīru kopa “Vilki”.

Latvijas Okupācijas muzejā:

Visas dienas garumā Muzeja izstāžu zālē būs skatāma Kurta Fridrihsona akvareļu ekspresizstāde.

10.00-12.00 un 16.00-18.00 Latvijas Okupācijas muzeja Izstāžu zālē tiks demonstrētas dokumentālās filmas:

• Dokumentālā filma “Ceļadomas”, režisors - Andris Feldmanis, Filmas garums: 1. daļa 58 minūtes, 2. daļa 59 minūtes
  • Dokumentālā filma “Kūjenieks Jānis Pūķis”, režisors - Andris Feldmanis, Filmas garums - 60 minūtes
  • Dokumentālā filma "Baldiņa senās spēles", režisors - Andris Feldmanis, Filmas garums - 66 minūtes
  • Dokumentālā filma “1941. gada 14. jūnija deportācijas liecinieku stāsts” - 1941. gada 14. jūnija deportācijas liecinieku stāsts. Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas filma 2013.g. Filmas garums - 16 minūtes

14.00 Muzeja Izstāžu zālē: Ērika Vilsona monoizrāde “Mana Magadana”, kuras pamatā ir aktiera un režisora Ērika Vilsona  bērnības atmiņas par deportācijām, viņa mammas Zentas Vilsones vēstules un trimdā sarakstītie dzejoļi, kā arī dienasgrāmatas fragmenti par Ērika Vilsona 2013. gada braucienu uz Magadanu kopā ar režisori Dzintru Geku un fondu “Sibīrijas bērni”. Izrādi ir iespējams apmeklēt bez maksas, iepriekš muzeja kasē izņemot bezmaksas ielūgumu.

Muzeja pamatekspozīcija šajā dienā ir apmeklējama bez maksas.