X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Latvijas Okupācijas muzeja rekonstruētajā ēkā būvuzņēmējs SIA “Skonto būve” turpina defektu novēršanas procesu

Latvijas Okupācijas muzeja rekonstruētajā ēkā būvuzņēmējs SIA “Skonto būve” turpina defektu novēršanas procesu

2021. gada 17. septembris

13. augustā VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) svinīgi nodeva atjaunotā Latvijas Okupācijas muzeja kompleksa atslēgas ekspozīcijas ierīkošanai Latviešu Strēlnieku laukumā 1, Rīgā, bet Muzejs ēkā ievākties nevar, jo šobrīd iekštelpās notiek defektu novēršanas process.


VNĪ būvuzraudzības pārstāvji ir sastādījuši būvuzņēmēja SIA "Skonto būve" paveikto būvdarbu defektu apkopojumu. Ņemot vērā to lielo apjomu, VNĪ pagaidām nevar pieņemt paveiktos darbus no būvuzņēmēja un apstiprināt līguma izpildi, līdz ar to rekonstruētā muzeja ēka defektu novēršanas laikā vēl aizvien paliek būvuzņēmēja valdījumā un jaunās ekspozīcijas iekārtošana un muzeja Krājuma un biroju pārcelšanās nenorit pēc iepriekš plānotā grafika.

Šobrīd ir noslēgta trīspusēja vienošanās starp VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Latvijas Okupācijas muzeja biedrību un SIA “Skonto būve” par piekļuves nodrošināšanu telpām īpašumā Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā , kurā ir noteikts, ka defektu labošanu iekštelpās būvnieks pabeigs līdz šī gada oktobra beigām.

Ir jāatzīmē, ka ir sākušies jaunās ekspozīcijas iekārtošanas darbi, ko tāpat kā ekspozīcijas mākslinieciskās koncepcijas izstrādi veic dizaina birojs H2E. Kā norāda H2E pārstāvji, ekspozīcijas iekārtošanai ir nepieciešami vismaz 4 mēneši pie noteikuma, ja darbi var notikt raiti. Šobrīd noslēgumam tuvojas ekspozīcijas apgaismojuma iekārtu montāža, un tuvāko nedēļu laikā tiks sākta ekspozīcijas karkasa uzstādīšana. Latvijā pienākusi lielākā daļa no ekspozīcijas audiovizuālām tehnoloģijām, taču tās vēl nav iespējams piegādāt uz muzeju un nav iespējams veikt tālāko ekspozīcijas montāžu, jo ēkā norit būvniecības defektu labošana.

Muzejs ir apņēmīgs sekot līdzi darbu grafika izpildei un cer, ka muzeja ekspozīciju varēs atvērt apmeklētājiem 2022. gada sākumā.

 

Citas aktualitātes

Latvijas brīvības cīnītājam Gunāra Astram – 902021. gada 20. oktobris
Latvijas Okupācijas muzejs 22. oktobrī ar piemiņas pasākumu godināja Latvijas brīvības...
Latvijas Okupācijas muzejs piedalās prettotalitārisma festivālā “Mene Tekel” Prāgā2021. gada 15. oktobris
...
Slovākijas Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs apmeklē Stūra māju2021. gada 15. oktobris
2021. gada 14. oktobrī Izstādi “Čekas vēsture Latvijā” un Stūra mājas pagrabus un kameras apmeklēja Slovākijas...
Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu ekspozīciju un Stūra māja slēgta līdz 15. novembrim2021. gada 21. oktobris
Saistībā ar COVID-19 pandēmijas izsludināto ārkārtas situāciju valstī Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu ekspozīcija...