X

Aktualitātes

20 jan 2022 Pieminekļa Gunāram Astram atklāšanas pasākums tiešsaistē
Kalendāra arhīvs »
Latvijas Okupācijas muzeja jaunā tiešsaistes nodarbība “Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”

Latvijas Okupācijas muzeja jaunā tiešsaistes nodarbība “Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”

2022. gada 7. janvāris

Janvāris ir ne tikai jauna gada pirmais mēnesis, bet arī laiks, kad pieminam 1991. gada notikumus, tāpēc Muzeja Izglītības nodaļas darbinieki ir sagatavojuši jaunu tiešsaistes nodarbību „Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”.

Nodarbībā skolēni uzzinās par Barikāžu laika notikumiem no janvāra līdz 21. augustam, kad Latvijas tauta aizstāvēja savu valsti un ieguva pilnīgu neatkarību. Skolēni uzzinās par notikumiem pēc 1990. gada 4. maija, kad darbojas spēki, kas ir pret Latvijas neatkarību un par cilvēku drosmi stāties pretī militāram spēkam un vardarbībai. Diemžēl tas prasīja arī cilvēku dzīvības.

Nodarbības laikā mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem: Kas ir pārejas laiks no juridiskās Latvijas neatkarības līdz faktiskajai? Kā notikumi Lietuvā ietekmēja notikumus Latvijā? Kādā veidā, kur un kāpēc tika veidotas barikādes? Vai ar nevardarbīgu pretošanos var apturēt tankus un omoniešus? Kas deva drosmi cilvēkiem un kāda bija viņu motivācija?

Nodarbības vadītāji diskutēs ar skolēniem par vērtībām, par drosmi,  par Latviju pirms 30 gadiem un tagad, jo nodarbības tēma nav tikai vēsture - kopā mēģināsim izprast tautas vienotības spēku un brīvas un neatkarīgas valsts vērtību.

Skolotāj, lai nodarbība izdotos pēc iespējas labāka, aicinām Jūs mudināt skolēnus pirms nodarbības parunāt savā ģimenē, skolā un tuvākajā apkārtnē ar cilvēkiem, kuri ir piedalījušies Barikāžu notikumos, izzināt viņu pieredzi un sajūtas tajā laikā. Var izmantot arī šo aptaujas anketu. Tāpat aicinām Jūs klasē runāt par šiem notikumiem novada/ pilsētas/ pagasta kontekstā! Tas noteikti palīdzētu skolēniem, mums un Jums!

Nodarbībā izmantoti muzeja krājuma un citi materiāli - video, dokumenti un fotogrāfijas.

Mērķauditorija: 9 . -12. klašu skolēni, nodarbības ilgums 60 min.

Nodarbību vadīs muzeja gidi tiešsaistes platformā Zoom.

Laiks: 17. – 28. janvāris.

Pieteikšanās līdz 17. janvārim: https://forms.gle/vQoDRwQd4aHdnJ486

Nodarbība tiks saglabāta Muzeja piedāvājumā skolām arī turpmāk.

 

Citas aktualitātes

Aicinām pievienoties startptautiskai kampaņai cilvēktiesību aizsardzības organizācijas “Memoriāls” atbalstam2022. gada 14. janvāris
Eiropas Atmiņas un sirdsapziņas platforma izplatījusi ...
In Memoriam. Valdis Krastiņš (16.06.1927-13.01.2022)2022. gada 14. janvāris
Latvijas Okupācijas muzeja biedrība un Latvijas Okupācijas muzeja saime sēro un izsaka līdzjūtību tuviniekiem par Valda Krastiņa,...
Ruandas Republikas, Ēģiptes Arābu Republikas un Dominikānas Republikas vēstnieki apmeklē Stūra māju2022. gada 12. janvāris
2022. gada 11. janvārī akreditācijas vizītes programmas ietvaros Latvijas Okupācijas muzeja izstādi "Čekas vēsture...
Atvērta grāmata "Gunārs Astra. Pēdējais vārds"2022. gada 3. janvāris
Gunāra Astras gada ietvarā izdevējs “Latvijas Vēstnesis” sadarbībā ar Latvijas...