X

Skolām

Izglītības nodaļa muzejā darbojas kopš 1996. gada, un ir kļuvusi par nozīmīgu atbalsta centru Latvijas skolotājiem un skolēniem. Visi Izglītības nodaļas piedāvājumi skolēniem un skolotājiem ir bez maksas. Piedāvājam iespēju saņemt daļēju ceļa naudas atmaksu braucienam uz muzeju, izmantojot Skolu atbalsta programmu.

Nodarbības skolās


Muzejs piedāvā izbraukuma nodarbības skolās.
Pieteikšanās Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļā rakstot uz ip@omf.lv vai zvanot 67211030.
Nodarbība „Deportācijas 1941/1949”

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa piedāvā izbraukuma nodarbības skolās: „Deportācijas 1941/1949”.

Nodarbībā jaunieši uzzina par padomju deportāciju iemesliem un norisi. Nodarbības vadītāja stāstījumu papildina video fragmenti no intervijām ar cilvēkiem, kas piedzīvojuši izsūtīšanas. Fotogrāfijas no deportāciju vietām un priekšmetiem, kas saglabājušies no izsūtījuma, jauniešiem palīdz labāk uztvert apstākļus izsūtījumā un izdzīvošanas stratēģijas.

Piedāvājumu īpaši aicinām izmantot Rīgas skolas!

Nodarbības ilgums: 40 min.
Mērķauditorija: skolēni no 6. līdz 12. klasei

Nodarbība „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa un „4.maija Deklarācijas klubs” piedāvā izbraukuma nodarbības skolās: „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”

Nodarbība par Latvijas Republikas dibināšanu un neatkarības atjaunošanu palīdzēs veidot izpratni par 1918. gada 18. novembrī dibinātās Latvijas Republikas un 1990. – 1991. gadā atjaunotās LR nepārtrauktību.

Nodarbības vadītāji no Okupācijas muzeja iepazīstinās skolēnus ar vēsturiskajiem notikumiem: LR proklamēšana un Latvijas Republika 1918. – 1940; Latvija okupācijas apstākļos un LR neatkarības atjaunošana. Iepazīties ar Deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanas notikumiem 1990. gadā palīdzēs „4. maija Deklarācijas kluba” pārstāvji, kuri ir piedalījušies šajā vēsturiskajā notikumā. Noslēgumā - zināšanu un izpratnes nostiprināšanas uzdevumi skolēnu komandām.

Laiks: novembris, februāris, marts, aprīlis
Nodarbības ilgums: 60 – 80 min.
Mērķauditorija: skolēni no 6. līdz 12. klasei

Skolu atbalsta programma

Rumbula 1941: Virtuālā izstāde par holokausta notikumiem Latvijā

Rumbula 1941: Virtuālā izstāde par holokausta notikumiem Latvijā

Pieci stāsti par

Pieci stāsti par

Izstāde „Čekas vēsture Latvijā“

Izstāde „Čekas vēsture Latvijā“

Ceļojošās izstādes

Ceļojošās izstādes

Mācību materiāli

Mācību materiāli