X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »

Valters Nollendorfs saņem PBLA balvu

2012. gada 26. oktobris

Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs 24. oktobrī saņēma Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) balvu 2012. gadā. Tā viņam piešķirta par nenogurstošu, pašaizliedzīgu darbu Latvijas Okupācijas muzejā, tā Nākotnes Nama izveidē, Latvijas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā un skaidrošanā Latvijā un ārzemēs.

Balvas pasniegšana PBLA rīkotajā pieņemšanā Latviešu biedrības namā ceturtdienas vakarā saņēmējam izvērtās pavisam negaidīta. Īsi pirms ieguvēja vārda nosaukšanas, PBLA Rīgas biroja vadītājs Jānis Andersons nolasīja PBLA valdes paziņojumu par 2013. gada pasludināšanu par Okupācijas muzeja gadu. V. Nollendorfs iznāca sarīkojuma dalībnieku priekšā, lai teiktu par to pateicības vārdus, kad PBLA valdes priekšsēdis Jānis Kukainis nosauca viņu par PBLA balvas ieguvēju 2012. gadā.

V. Nollendorfs sacīja, ka uztver balvas piešķiršanu par atbalstu ne tikai paša darbam vien, bet arī visam Latvijas Okupācijas muzeja darbam. „Šis muzejs lielā mērā ir rietumu latviešu sabiedrības dāvana Latvijas tautai, zemei un visvairāk Latvijas valstij. Tas nebūtu radies un nevarētu strādāt bez visas pasaules latviešu atbalsta. Un muzejam arī turpmāk šis atbalsts būs vajadzīgs,” viņš teica.

PBLA balvu piešķir vienreiz gadā vienai privātpersonai vai organizācijai. Kā sacīts balvas noteikumos, tā apliecina cieņu un izsaka Rietumos dzīvojošo latviešu pateicību izciliem zinātnes, nacionālpolitiskiem, sabiedriskiem un mākslas darbiniekiem, kā arī jaunatnes audzinātājiem un izciliem fiziskās kultūras reprezentantiem, kas ar saviem darbiem un sasniegumiem ir palīdzējuši cittautiešiem izprast latviešu tautas brīvības centienus, ir cēluši godā un popularizējuši latviešu vārdu, kā arī snieguši paliekamas mākslas vērtības. 

Citas aktualitātes

Mēneša priekšmets - Austrālijas pilsonības iegūšanas apliecinājums2019. gada 15. augusts
Iepazīstinām ar Latvijas Okupācijas muzeja krājumu!Austrālijas...
Iznācis Latvijas Okupācijas muzeja 47. apkārtraksts2019. gada 15. augusts
Visus Latvijas...
Piedāvājam dienas tūres angļu valodā2019. gada 30. aprīlis
No 1. maija piedāvājam muzeja gidu vadītas dienas tūres angļu valodā katru dienu plkst. 14.00 un 16.00. Ekskursijas ilgums - viena...
Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā2019. gada 5. jūlijs
No 13. līdz 18. augustam Rīgā norit ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes. Viena no izrādēm - Sanitas...