X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Valters Nollendorfs piedalījās konferencē

Valters Nollendorfs piedalījās konferencē "100 komunisma gadi: vēsture un atmiņa"

2017. gada 13. novembris

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs piedalījās Eiropas Atmiņas un sirdsapziņas konferencē "100 komunisma gadi: vēsture un atmiņa", kas notika 2017. gada 8. un 9. novembrī Parīzē. Viņš sniedza ilustrētu referātu par topošo nākotnes ekspozīciju, ko paredzēts ievietot muzeja Nākotnes Namā, kas beidzot tuvojas īstenošanai 2019. gadā.

Konferences mājastēvs bija franču vēsturnieks, Komunisma melnās grāmatas (Le Livre noir du communisme: Crimes, terreur, repression) izdevējs Stefans Kortua (Stéphane Courtois), kurš konferencē sniedza vairākus referātus par Ļeņinu un boļševiku profesionālo revolucionāru organizēto valsts apvērsumu 1917. gadā, ko vēlāk stilizēja par Ļeņina vadīto Lielo Sociālistisko Oktobra Revolūciju.

Konferences aizkustinošākais brīdis bija gadskārtējās Platformas balvas pasniegšana. Šogad to saņēma Ilmi Umerovs. Krimas Tatāru Medžlisa vicepriekšsēdis, politiskais cietumnieks Padomju Savienībā un Krievijas okupētajā Krimā. Tikai nesen atbrīvots no apcietinājuma, Umerovs tagad dzīvo Kijevā.

 

Citas aktualitātes

VDK darbība Latvijā: nāvessodi Rīgas čekā2018. gada 16. janvāris
PILNĪGI SLEPENI. AKTS gada 15....
Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs apmeklē Okupācijas muzeju2018. gada 16. janvāris
16. janvārī oficiālās vizītes ietvaros Latvijas Okupācijas muzeju apmeklēja Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Iraklijs...
Informē par atklājumiem Stūra mājā2018. gada 15. janvāris
Latvijas Okupācijas muzeja speciālisti ir veikuši pētījumu un atraduši pierādījumus, ka telpā, kura jau...
Aicinām skolēnus uz nodarbību par 1991. gada janvāra notikumiem2018. gada 15. janvāris
Barikāžu atceres laikā Latvijas Okupācijas muzejs aicina skolēnus uz bezmaksas nodarbībām par 1991. gada janvāra...