X

Aktualitātes

28 jan 2020 Tikšanās ar Uldi Danbergu - atmiņu pēcpusdiena par Sibīrijā piedzīvoto 12 feb 2020 Ēnu diena Latvijas Okupācijas muzejā un izstādē "Čekas vēsture Latvijā" 12 mar 2020 Dokumentālās filmas "Nesalauztās sievietes" izrāde
Kalendāra arhīvs »
Valters Nollendorfs pie tautiešiem Linkolnā un Mineapolē ASV

Valters Nollendorfs pie tautiešiem Linkolnā un Mineapolē ASV

2019. gada 8. aprīlis

Ģimenes apciemojuma laikā Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs izmantoja izdevību un stāstīja par Latvijas Okupācijas muzeja nesenajiem notikumiem latviešu ev.-lut. draudzēm Nebraskas pilsētā Linkolnā un Mineapolē. Viņš it sevišķi izcēla kapsulas guldīšanu Nākotnes Nama pamatos, baltā Somijas granīta izvēli baltajai piebūvei un Arhitekta Gunāra Birkerta piemiņai veltītās Klusuma telpas plānojumu. Ar aizkustinājumu apmeklētāji noskatījās Aivara Reinholda sagatavoto filmu par latviešu leģionāru piemiņai atklāto pieminekli "Latvijas stāvstrops Brīvībai" konkursu un svinīgo atklāšanu Beļģijas pilsētā Zedelgemā, kuras tuvumā iekārtotajā gūstekņu nometnē  1945./46. gada ziemā bija ieslodzīti teju 12 000 latviešu karavīru.

Tikšanās ar Linkolnas tautiešiem 4. aprīlī Valteram Nollendorfam bija vienlkaikus tikšanās pašam ar savu jaunību 1950. gadu sākumā.  Viņš Nebraskas Universitātē ieguva gan bakalaura, gan maģistra grādu, darbojās jauniešu pulciņa un skautu organizēšanā. Bija sirsnīga tikšanās ar toreizējo gaidu vadītāju Milliju Lūsiņu-Howe, kura ir arī viena no lielajām ziedotājām jaunajai ekspozīcijai Nākotnes Namā.

Mineapoles uzruna nebija iepriekš organizēta, bet pēc dievkalpojuma un sirsnīgas Okupācijas muzeja pieminēšanas lūgšanā mācītājs Dāgs Demandts lūdza Valteru Nollendorfu teikt vārdus par jaunāko Muzejā. Šī bija īsa uzruna par Linkolnas tēmu ar Zedelgemas filmas demonstrējumu. Atkal gandrīz vai gadskārtēja tikšanās un Muzeja sarunas ar daudziem seniem paziņām, kuri jau gadiem gaidījuši laiku, kad beidzot celsies Muzeja Nākotnes Nams. Daudzi solās ierasties uz atklāšanu 2020. gada vasarā.

Valtera Nollendorfa konstatējums: "Gandrīz visur, kor ASV un Kanādā esmu runājis par Muzeju, esmu izjutis lielu interesi un pat aizbildniecības izjūtu. Trimdas latvieši ir vēl arvien mūsu pirmie nesavtīgie atbalstītāji, un viņiem tiešām rūp Latvijas Okupācijas muzeja nākotne. Šī ir savulaik jaunā trimdas paaudze, kurai varam pateikties gan par Muzeja spēju no idejas kļūt par realitāti, gan par dāsnumu, kas palīdz mums savā Nākotnes Namā iekārtot jauno ekspozīciju, gan par ticību un atbalstu, ko saņēmām laikā, kad finansiālā krīze apdraudēja Muzeja darbību, bet pretinieki centās apturēt Nākotnes Nama celtniecību. Kamēr šī paaudze nebūs visa aizgājusi viņsaulē, Muzejs var droši paļauties uz noturīgu atbalstu nākotnei, ko visi Muzejam no sirds vēl. Un vēl daudz daudz ilgāk ar saviem novēlējumiem kā pēdējo dāvanu lietai, kam šī trimdas paaudze tic."

Valters Nollendorfs

Citas aktualitātes

Latvijas Okupācijas muzejs saņems vērtīgu dāvinājumu2020. gada 25. janvāris
28. janvārī Latvijas Okupācijas muzejā viesosies Uldis Danbergs no Talsu novada Laucienes pagasta, lai svinīgā sarīkojumā...
Parakstīts līgums ar Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina veidotājiem2020. gada 22. janvāris
Trešdien, 21. janvārī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un dizaina...
Mēneša priekšmets - ieslodzījumā un svešumā darināti rokdarbi2020. gada 20. janvāris
Šie un citi rokdarbi izmantoti izstādē "Cerību raksti", kas apskatāma pie muzeja sētas Raiņa bulvārī 7. Rokdarbi...
"Stūra mājā" 95% ekskursiju notiek angļu valodā2020. gada 18. janvāris
95% apmeklētāju, kas iegādājas biļetes uz Latvijas Okupācijas muzeja izveidoto izstādi bijušajā Čekas mītnē Rīgā,...