X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Vācijas prezidents piešķīris Nopelnu krustu Valteram Nollendorfam

Vācijas prezidents piešķīris Nopelnu krustu Valteram Nollendorfam

2017. gada 6. decembris

Šī gada 5. decembrī Valteram Nollendorfam, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdim, pasniedza Vācijas Federatīvās Republikas ordeņa “Par nopelniem” 1. šķiras Nopelnu krustu. Augsto apbalvojumu profesoram Nollendorfam piešķīris Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers atzinībā par īpašiem nopelniem Vācijas Federatīvās Republikas labā.

Ordeni V.Nollendorfam pasniedza Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute. Svinīgajā ceremonijā viņš sacīja, ka viens no Vācijas vēstnieka nozīmīgākajiem brīžiem diplomātiskajā karjerā ir iespēja pasniegt Nopelnu krustu kādam no tās valsts pārstāvjiem, kurā viņš veic amata pienākumus, un Latvijā viņam šāds gods ir pirmo reizi.

Uzrunājot klātesošos, vēstnieks pauda, ka Valters Nollendorfs guvis lielus nopelnus Latvijas labā, un viņa gūtie nopelni pārsniedz Latvijas robežas. Strādājot Latvijas Okupācijas muzejā, prof. Nollendorfs sniedzis izcilu ieguldījumu latviešu un vāciešu savstarpējā izpratnē un viņus vienojošā vēsturē, ne tikai iepazīstinādams Vācijas augstākā līmeņa politiķus ar muzeja ekspozīciju. Īpaši nopelni viņam ir saistībā ar tā laika posma izvērtējumu, kad Latviju bija okupējusi nacistiskā Vācija. Nollendorfam izdevies šo okupācijas laiku parādīt niansēti un objektīvi ne vien Okupācijas muzejā, bet arī daudzos priekšlasījumos un publikācijās. Minētie nopelni kalpojuši par pamatu, lai Vācijas prezidents, kurš šogad pats apmeklēja Okupācijas muzeju, Valteram Nollendorfam piešķirtu augsto apbalvojumu.

Citas aktualitātes

Top jauna video stāstu sērija “Pieci stāsti par...”2018. gada 11. jūlijs
Latvijas Okupācijas muzejs piedāvā jaunu video stāstu sēriju “Pieci stāsti par...”, kas veidota, lai atklātu dažādus...
Publicēti semināra “Valoda un valodniecība Latvijā: 1940.-1953. gads” priekšlasījumi2018. gada 12. jūnijs
2018. gada. 16. jūnijā Okupācijas muzejā notika starptautisks seminārs “Valoda un valodniecība Latvijā: 1940.-1953....
Nosvinēta Latvijas Okupācijas muzeja 25. darba gadskārta2018. gada 28. jūnijs
Melngalvju namā, kas atrodas dažus soļus no Latvijas Okupācijas muzeja ēkas, 27. jūnija pēcpusdienā bija sapulcējušies ap...
2018. - Latvijas Okupācijas muzeja 25. jubilejas gads2018. gada 27. februāris
2018. gada 1. jūlijā apritēs 25 gadi, kopš dibināts Latvijas Okupācijas muzejs un atvērta pirmā muzeja izstāde....