X

Aktualitātes

11 – 17 dec 2017 Grāmatu izpārdošanas tirdziņš no 11. līdz 17. decembrim
Kalendāra arhīvs »
Vācijas prezidents piešķīris Nopelnu krustu Valteram Nollendorfam

Vācijas prezidents piešķīris Nopelnu krustu Valteram Nollendorfam

2017. gada 6. decembris

Šī gada 5. decembrī Valteram Nollendorfam, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdim, pasniedza Vācijas Federatīvās Republikas ordeņa “Par nopelniem” 1. šķiras Nopelnu krustu. Augsto apbalvojumu profesoram Nollendorfam piešķīris Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers atzinībā par īpašiem nopelniem Vācijas Federatīvās Republikas labā.

Ordeni V.Nollendorfam pasniedza Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute. Svinīgajā ceremonijā viņš sacīja, ka viens no Vācijas vēstnieka nozīmīgākajiem brīžiem diplomātiskajā karjerā ir iespēja pasniegt Nopelnu krustu kādam no tās valsts pārstāvjiem, kurā viņš veic amata pienākumus, un Latvijā viņam šāds gods ir pirmo reizi.

Uzrunājot klātesošos, vēstnieks pauda, ka Valters Nollendorfs guvis lielus nopelnus Latvijas labā, un viņa gūtie nopelni pārsniedz Latvijas robežas. Strādājot Latvijas Okupācijas muzejā, prof. Nollendorfs sniedzis izcilu ieguldījumu latviešu un vāciešu savstarpējā izpratnē un viņus vienojošā vēsturē, ne tikai iepazīstinādams Vācijas augstākā līmeņa politiķus ar muzeja ekspozīciju. Īpaši nopelni viņam ir saistībā ar tā laika posma izvērtējumu, kad Latviju bija okupējusi nacistiskā Vācija. Nollendorfam izdevies šo okupācijas laiku parādīt niansēti un objektīvi ne vien Okupācijas muzejā, bet arī daudzos priekšlasījumos un publikācijās. Minētie nopelni kalpojuši par pamatu, lai Vācijas prezidents, kurš šogad pats apmeklēja Okupācijas muzeju, Valteram Nollendorfam piešķirtu augsto apbalvojumu.

Citas aktualitātes

Okupācijas muzeju apmeklē Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs2017. gada 13. decembris
13. decembrī Latvijas Okupācijas muzeju apmeklēja Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs V.E. Andrijs Parubijs...
Okupācijas muzejā sācies grāmatu izpārdošanas tirdziņš2017. gada 11. decembris
Okupācijas muzeja grāmatu veikalā atklāts ikgadējais grāmatu izpārdošanas tirdziņš. Piedāvājumā būs grāmatas...
Noslēgušies semināri "Fakti un maldināšana - Latvijas vēstures atspoguļojums medijos"2017. gada 13. decembris
Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Sociālās Atmiņas pētniecības centru decembrī rīkoja trīs reģionālos seminārus par...
Konkurss skolēniem „Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi”2017. gada 9. novembris
Aicinām skolēnus pastāstīt sev nozīmīga cilvēka dzīvesstāstu un piedalīties konkursā „Cilvēki – Latvijas novadu...