X

Aktualitātes

15 – 22 okt 2018 Latvijas brīvības cīnītāja Gunāra Astras dzimšanas dienai veltīts sarīkojums
Kalendāra arhīvs »
Vācijas prezidents piešķīris Nopelnu krustu Valteram Nollendorfam

Vācijas prezidents piešķīris Nopelnu krustu Valteram Nollendorfam

2017. gada 6. decembris

Šī gada 5. decembrī Valteram Nollendorfam, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdim, pasniedza Vācijas Federatīvās Republikas ordeņa “Par nopelniem” 1. šķiras Nopelnu krustu. Augsto apbalvojumu profesoram Nollendorfam piešķīris Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers atzinībā par īpašiem nopelniem Vācijas Federatīvās Republikas labā.

Ordeni V.Nollendorfam pasniedza Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute. Svinīgajā ceremonijā viņš sacīja, ka viens no Vācijas vēstnieka nozīmīgākajiem brīžiem diplomātiskajā karjerā ir iespēja pasniegt Nopelnu krustu kādam no tās valsts pārstāvjiem, kurā viņš veic amata pienākumus, un Latvijā viņam šāds gods ir pirmo reizi.

Uzrunājot klātesošos, vēstnieks pauda, ka Valters Nollendorfs guvis lielus nopelnus Latvijas labā, un viņa gūtie nopelni pārsniedz Latvijas robežas. Strādājot Latvijas Okupācijas muzejā, prof. Nollendorfs sniedzis izcilu ieguldījumu latviešu un vāciešu savstarpējā izpratnē un viņus vienojošā vēsturē, ne tikai iepazīstinādams Vācijas augstākā līmeņa politiķus ar muzeja ekspozīciju. Īpaši nopelni viņam ir saistībā ar tā laika posma izvērtējumu, kad Latviju bija okupējusi nacistiskā Vācija. Nollendorfam izdevies šo okupācijas laiku parādīt niansēti un objektīvi ne vien Okupācijas muzejā, bet arī daudzos priekšlasījumos un publikācijās. Minētie nopelni kalpojuši par pamatu, lai Vācijas prezidents, kurš šogad pats apmeklēja Okupācijas muzeju, Valteram Nollendorfam piešķirtu augsto apbalvojumu.

Citas aktualitātes

Amerikas latviešu apvienība ziedo Nākotnes namam2018. gada 1. oktobris
Amerikas latviešu apvienība (ALA) ziedojusi Okupācijas muzeja Nākotnes namam 50 000 EUR. Svinīgā čeka...
Beļģijā atklāts latviešu leģionāriem un brīvībai veltīts vides objekts2018. gada 24. septembris
2018. gada 23. septembrī Beļģijas pilsētā Zedelgemā, Brīvības laukumā atklāja vides objektu “Piemineklis...
Rakstu sērija par Okupācijas muzeja tapšanu un attīstību2018. gada 23. jūlijs
2018. gada 1. jūlijā apritēja 25 gadi, kopš dibināts Latvijas Okupācijas muzejs un tika atvērta pirmā muzeja izstāde....
"Stūra mājas” projekta atskaites konference: izstāde un čekas darbības izpēte2018. gada 11. septembris
Desmit dienas pirms izstādes “Stūra mājā” Čekas darbība Latvijā aizvēršanas, kas notiks 30....