X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Sveicam muzeja atbalstītāju Dzintru Bungs dzimšanas dienā!

Sveicam muzeja atbalstītāju Dzintru Bungs dzimšanas dienā!

2020. gada 9. oktobris

2020. gada 9. oktobrī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) biedri, muzeja darbinieki un Ārlietu ministrijas pārstāvji sveica LOMB valdes priekšsēža vietnieci, muzeja lielo ziedotāju un vissirsnīgāko muzeja patrioti Dzintru Bungs nozīmīgā mūža jubilejā. Svinīgajā sarīkojumā LOMB valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs nolasīja speciāli gaviļniecei veltītu dzejoli.
Dzintras Bungs devums Latvijas Okupācijas muzejam ir ļoti būtisks. Viņa ir viena no īpašajiem muzeja cilvēkiem, kas vada ekskursijas augstākajām valstu amatpersonām. Arī Francijas prezidents Emanuels Makrons nesenajā viesošanās reizē tieši no Dzintras stāstījuma veidoja priekšstatu par Okupācijas muzeja misiju un darbu.  Dzintra ir autore muzeja izstādei "BALTIEŠU AICINĀJUMS APVIENOTAJĀM NĀCIJĀM", kas stāsta par agrākās baltiešu trimdas aktivitātēm, lai panāktu Baltijas valstu okupācijas nosodījumu un cilvēktiesību ievērošanu Baltijas valstīs. Viņa pati bija šo aktivitāšu dalībniece, tādēļ Dzintras atmiņas lieliski papildināja izstādes ekspozīciju, kuru 2020. gada 19. septembrī atklāja Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā un kura tur būs apskatāma līdz 31. oktobrim.

Dzintra Bungs ir dzimusi 1940. gada 9. oktobrī. Western Reserve universitātes Flora Stone Mather koledžā Klīvlendā 1961.gadā ieguvusi bakalaura grādu franču valodā un ķīmijā. 1963. gadā maģistra grādu krievu un romāņu valodās, 1972. gadā Fordham universitātē Ņujorkā filozofijas doktora grādu romāņu valodās un literatūrā. Viņa ir mācījusies arī Arējās tirdzniecības seminārā, Vācu akadēmijā Minhenē.

Savās darba gaitās Dzintra ir strādājusi par franču valodas skolotāju un pasniedzēju, tomēr lielākoties viņa ir bijusi saistīta ar starptautisko politiku un drošību kā politikas apskatniece un eksperte. Divdesmit gadus, no 1975. līdz 1995. gadam, viņa darbojās “Radio Brīvā Eiropa” Minhenē.

Dzintra Bungs ir apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeni.


Citas aktualitātes

Barikādēm - 30. Piedāvājam ieskatu Latvijas Okupācijas muzeja krājumā2021. gada 20. janvāris
Attēlā: Barikādes Amatu ielā Vecrīgā. 1991. gada janvāris. Fotogrāfs Valdis...
Muzeja vēsturnieka video stāsts par 1991. gada janvāra barikāžu notikumiem2021. gada 15. janvāris
Aicinām noskatīties epizodi video stāstu sērijā "No okupācijas līdz brīvībai", kurā Latvijas Okupācijas muzeja...
In Memoriam. Biruta Abuls (28.07.1929-11.01.2021.)2021. gada 15. janvāris
Latvijas Okupācijas muzeja biedrība un Latvijas Okupācijas muzeja saime sēro par Birutas Abuls, ilggadējās muzeja...
Okupācijas muzejs un izstāde Stūra mājā slēgta līdz 2021. gada 7. februārim2020. gada 18. decembris
Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī Latvijas Okupācijas muzejs slēgts no 2020. gada 20. decembra līdz 2021. gada 7....