X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Sveicam muzeja atbalstītāju Dzintru Bungs dzimšanas dienā!

Sveicam muzeja atbalstītāju Dzintru Bungs dzimšanas dienā!

2020. gada 9. oktobris

2020. gada 9. oktobrī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) biedri, muzeja darbinieki un Ārlietu ministrijas pārstāvji sveica LOMB valdes priekšsēža vietnieci, muzeja lielo ziedotāju un vissirsnīgāko muzeja patrioti Dzintru Bungs nozīmīgā mūža jubilejā. Svinīgajā sarīkojumā LOMB valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs nolasīja speciāli gaviļniecei veltītu dzejoli.
Dzintras Bungs devums Latvijas Okupācijas muzejam ir ļoti būtisks. Viņa ir viena no īpašajiem muzeja cilvēkiem, kas vada ekskursijas augstākajām valstu amatpersonām. Arī Francijas prezidents Emanuels Makrons nesenajā viesošanās reizē tieši no Dzintras stāstījuma veidoja priekšstatu par Okupācijas muzeja misiju un darbu.  Dzintra ir autore muzeja izstādei "BALTIEŠU AICINĀJUMS APVIENOTAJĀM NĀCIJĀM", kas stāsta par agrākās baltiešu trimdas aktivitātēm, lai panāktu Baltijas valstu okupācijas nosodījumu un cilvēktiesību ievērošanu Baltijas valstīs. Viņa pati bija šo aktivitāšu dalībniece, tādēļ Dzintras atmiņas lieliski papildināja izstādes ekspozīciju, kuru 2020. gada 19. septembrī atklāja Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā un kura tur būs apskatāma līdz 31. oktobrim.

Dzintra Bungs ir dzimusi 1940. gada 9. oktobrī. Western Reserve universitātes Flora Stone Mather koledžā Klīvlendā 1961.gadā ieguvusi bakalaura grādu franču valodā un ķīmijā. 1963. gadā maģistra grādu krievu un romāņu valodās, 1972. gadā Fordham universitātē Ņujorkā filozofijas doktora grādu romāņu valodās un literatūrā. Viņa ir mācījusies arī Arējās tirdzniecības seminārā, Vācu akadēmijā Minhenē.

Savās darba gaitās Dzintra ir strādājusi par franču valodas skolotāju un pasniedzēju, tomēr lielākoties viņa ir bijusi saistīta ar starptautisko politiku un drošību kā politikas apskatniece un eksperte. Divdesmit gadus, no 1975. līdz 1995. gadam, viņa darbojās “Radio Brīvā Eiropa” Minhenē.

Dzintra Bungs ir apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeni.


Citas aktualitātes

No 20. oktobra Okupācijas muzeju varēs apmeklēt tikai iepriekš sazinoties2020. gada 12. oktobris
Lai pieteiktos Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas Raiņa...
Baltkrievu žurnālisti apmeklē Stūra māju2020. gada 19. oktobris
Latvijas Okupācijas muzeja izstādi "Čekas vēsture Latvijā" apmeklēja Baltkrievijas žurnālistu grupa, kuri Latvijā bija...
Muzeja pārbūves darbi tuvojas noslēgumam, uzsākta piemiņas objekta “Vēstures taktīla” izbūve2020. gada 16. oktobris
VAS "Valsts nekustamie īpašumi" paziņojums preseiLatvijas Okupācijas muzeja kompleksā...
Izglītības nodaļas piedāvājums skolām novembrī2020. gada 13. oktobris