X

Aktualitātes

12 mar 2020 Dokumentālās filmas "Nesalauztās sievietes" izrāde
Kalendāra arhīvs »


"Stūra mājā" 95% ekskursiju notiek angļu valodā

2020. gada 18. janvāris

95% apmeklētāju, kas iegādājas biļetes uz Latvijas Okupācijas muzeja izveidoto izstādi bijušajā Čekas mītnē Rīgā, Brīvības ielā 61, jeb “Stūra mājā”, izvēlas ekskursiju angļu valodā.

Izstāde – Čekas darbība Latvijā “Stūra mājā” ir arī trešais apmeklētāju novērtētākais objekts Rīgas muzeju sarakstā populārajā ceļojumu vietnē Tripadvisor. Atsauksmēs apmeklētāji uzteic gan gidu darbu, gan arī ēkas telpu autentiskumu.

Janvāra vidū ir apkopota 2019. gada statiska par Izstāde — Čekas darbība Latvijā pārdotajām biļetēm. Tā rāda, ka 25 % no 19 171 biļešu pircējiem ir studenti vai skolēni.  Katrs trešais apmeklētājs biļeti uz ekskursiju ir iepriekš nopircis internetā. Biļeti ekskursijai latviski ir iegādājušies 5 % pircēju.

Kopējais ekskursiju apmeklētāju skaits gan ir par dažiem simtiem lielāks — 19 797, jo kopš septembra izstādi var apmeklēt skolēnu grupas par projekta “Skolas soma” līdzekļiem. Šīs ekskursijas notiek latviešu valodā un tajās piedalās skolēni, sākot no 6. klases. Tāpat latviešu valodā notiek ekskursijas, kurās piedalās darba kolektīvi vai sabiedriskās organizācijas.

Izstāde “Stūra mājā” atvērta katru dienu no plkst. 10.30 līdz 17.30. Ik dienu plkst. 14.00 Čekas pagrabā un kamerās notiek gidu vadīta ekskursija latviešu valodā, bet pārējā laikā ik stundu notiek ekskursijas angļu valodā. Pēc pieprasījuma ir iespēja organizēt ekskursijas arī krievu valodā. Pašu Izstādi —Čekas darbība Latvijā apmeklētāji var aplūkot bez maksas. Šādu apmeklētāju pērn bija 24 363.

Līdzīga apmeklētāju aina var būt arī Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu ekpozīcijā Raiņa bulvārī 7, tomēr to nevar precīzi uzskaitīt, jo ieeja ekspozīcijā ir pret ziedojumu, nevis ar biļetēm. Kopumā pagaidu izstādi 2019. gadā ir apmeklējuši 41 615 viesi. Arī par pagaidu ekspozīcju ceļojumu vietnes Tripadvisor apmeklētāji ir novērtējuši augstu - kā astoto populārāko muzeju Rīgā.

Citas aktualitātes

Okupācijas muzeju apmeklē Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs2020. gada 27. februāris
Oficiālā vizītē Latvijā no 24. līdz 25.februārim uzturējās Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs Dmitro Razumkovs...
Pirmajā vakara sarunā ar vēsturnieku "Stūra mājā" stāstīja par 1941. gada čekas upuru personībām2020. gada 26. februāris
Rīgā, "Stūra mājā" 2020. gada 18. februārī norisinājās pirmā lekcija ciklā “Vakara sarunas ar vēsturnieku”. Projekta...
Okupācijas muzejs pārstāvēts Latvijas Politiski represēto apvienības konferencē2020. gada 14. februāris
Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība piedalījās Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) 31. konferencē,...
Kursi skolotājiem „Ceļš uz Latvijas neatkarības atjaunošanu: “ATMODA”, LTF, čeka un “Radio Brīvā Eiropa””2020. gada 13. februāris
Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa organizē pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus 2020. gada 18. martā...